Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-08-2021 09:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Wincenty
Nazwisko: Zydroń
Miejsce urodzenia: Okocim
Data urodzenia: 26-08-1916
Imię ojca: Józef
Imię matki: Ksawera
Dodatkowe informacje:

Pseudonimy: „Znicz”, „Jasiński”. W SL od 1945 r. W ZSL od 12.1949 r. Od 03.1940-01.1945 w SL „Roch” i BCh. 1947-31.03.1948 prezes Zarządu Wojewódzkiej Spółdzielni Obrotu Zwierzętami Rzeźnymi w Krakowie i 01.04.1948-31.01.1949 w Tarnowie. Od 01.02-31.08..1949 dyrektor Centrali Mięsnej w Krakowie. 01.09.1949-15.07.1950 dyrektor Zakładów Mięsnych w Krakowie. Od 15.07.1950-06.1965 dyrektor Zjednoczenia Przemysłu Mięsnego w Krakowie. 06.1965-09.1969 zastępca przewodniczącego Prezydium WRN w Krakowie. 10.1969-06.1978 podsekretarz stanu w Ministerstwie Przemysłu Spożywczego i Skupu. Od 1982r. do 1986r. Pełnomocnik Prezesa NK ZSL d.s Budowy Pomnika W. Witosa w Warszawie;
Źródła: 1. NKW PSL. Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (dalej: CKDRL), sygn. 902, 2. T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. PWN, Warszawa 1991, 3. Słownik biograficzny działaczy ruchu ludowego. Makieta. Wyd. LSW, Warszawa 1989, s. 457, 458.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Wiceprezes MIEJSKI KOMITET Kraków ZSL 02-1950 10-1957 CKDRL, sygn. 902.
Członek WOJEWÓDZKI KOMITET Kraków ZSL 1957 CKDRL, sygn. 902.
Członek PREZYDIUM WOJEWÓDZKI KOMITET Kraków ZSL 09-1961 12-1969 CKDRL, sygn. 902.
Wiceprezes WOJEWÓDZKI KOMITET Kraków ZSL 06-1965 11-1969 CKDRL, sygn. 902.
Członek Naczelny Komitet Warszawa ZSL 31-03-1969 15-12-1980 CKDRL, sygn. 902.
Członek Warszawski Stołeczny Komitet Warszawa ZSL 03-1973 04-1977 CKDRL, sygn. 902.
Przewodniczący Główny Sąd Partyjny Naczelny Komitet Warszawa ZSL 30-06-1978 29-03-1984 T. Mołdawa, Ludzie władzy, s. 279-181.
.