Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-03-2024 11:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Edward
Nazwisko: Miętkiewicz
Miejsce urodzenia: ŁABĘDZIN
Data urodzenia: 30-05-1930
Imię ojca: Czesław
Imię matki: Stanisława
Dodatkowe informacje:

Wg charakterystyki z 7.01.1954, zajmował się werbowaniem agentury na wyższych uczelniach (dot. służby nr 6). Wg wyciągu z rozkazu z 21.10.1955, brał udział w wykryciu kilku młodzieżowych grup związanych z podziemiem niepodległościowym, w wyniku czego aresztowano 29 osób (dot. służby nr 8). Wg wniosku z 22.09.1958, pracował "na odcinku walki z wrogą działalnością reakcyjnego kleru" (dot. służby nr 10).



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
CW MBP LEGIONOWO DWULETNIA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ - 15-09-1949
IPN Po 0212/17, IPN Po 838/13 24344/VI, 017462 akta osobowe i karta
WUBP POZNAŃ WYDZIAŁ V, SEKCJA VI REFERENT - 23-07-1951
WUBP POZNAŃ BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 23-07-1951
WUBP POZNAŃ WYDZIAŁ V, SEKCJA VI STARSZY REFERENT - 01-12-1952
WUBP POZNAŃ WYDZIAŁ V, SEKCJA IV "A" STARSZY REFERENT - 01-03-1953
WUBP POZNAŃ WYDZIAŁ V, SEKCJA IV KIEROWNIK - 01-07-1953
WUBP POZNAŃ WYDZIAŁ V, SEKCJA VI "A" KIEROWNIK - 15-07-1954
WUdsBP POZNAŃ WYDZIAŁ III, SEKCJA IV KIEROWNIK - 01-04-1955
WUdsBP POZNAŃ WYDZIAŁ III, SEKCJA IV STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
KW MO POZNAŃ WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 27-12-1956
KW MO POZNAŃ WYDZIAŁ III KIEROWNIK GRUPY - 01-02-1959
KW MO POZNAŃ WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA - 15-05-1959
KW MO POZNAŃ WYDZIAŁ IV ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-07-1962
KW MO POZNAŃ INSPEKTORAT KIEROWNICTWA JEDNOSTEK BEZPIECZEŃSTWA INSPEKTOR - 01-06-1966
KW MO POZNAŃ INSPEKTORAT KIEROWNICTWA JEDNOSTEK SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR - 01-01-1975
KW MO POZNAŃ WYDZIAŁ INSPEKCJI, ZESPÓŁ DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR - 01-06-1975
KW MO POZNAŃ WYDZIAŁ PASZPORTÓW NACZELNIK - 01-11-1979
KW MO POZNAŃ WYDZIAŁ POLITYCZNO-WYCHOWAWCZY NACZELNIK-ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. POLITYCZNO-WYCHOWAWCZYCH - 01-11-1981
KW MO POZNAŃ KIEROWNICTWO ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. POLITYCZNO-WYCHOWAWCZYCH - 01-11-1981
WUSW POZNAŃ KIEROWNICTWO ZASTĘPCA SZEFA DS. POLITYCZNO-WYCHOWAWCZYCH płk 01-08-1983 31-03-1990
.