Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-08-2021 09:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jerzy
Nazwisko: Milka
Miejsce urodzenia: SOSNOWIEC
Data urodzenia: 05-03-1925
Imię ojca: Józef
Imię matki: Agnieszka
Dodatkowe informacje:

W okresie od 24.03.1959 do 11.06.1971 służba w MO. W dniu 9.06.1971 aresztowany pod zarzutem działania w zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej nielegalnego obrotu wartościami dewizowymi. Z dniem 11.06.1971 dyscyplinarnie zwolniony ze służby (Naczelnik Wydziału VII Biura do Walki z Przestępstwami Gospodarczymi).



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP KATOWICE WYDZIAŁ I, SEKCJA III REFERENT - 01-03-1948
IPN BU 709/837 5742/MO akta osobowe
WUBP KATOWICE WYDZIAŁ I, SEKCJA V REFERENT - 01-07-1948
WUBP KATOWICE WYDZIAŁ I, SEKCJA V STARSZY REFERENT - 01-01-1949
WUBP KATOWICE WYDZIAŁ I, SEKCJA VI STARSZY REFERENT P.O. KIEROWNIKA - 01-03-1949
WUBP KATOWICE WYDZIAŁ I, SEKCJA V STARSZY REFERENT P.O. KIEROWNIKA - 01-06-1949
WUBP KATOWICE WYDZIAŁ I, SEKCJA V KIEROWNIK - 01-06-1950
MBP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 15-09-1950
MBP WARSZAWA BIURO SPECJALNE, WYDZIAŁ I, SEKCJA I STARSZY REFERENT - 15-09-1950
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT X, WYDZIAŁ II, SEKCJA I STARSZY REFERENT P.O. KIEROWNIKA - 01-12-1951
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT X, WYDZIAŁ II, SEKCJA I KIEROWNIK - 01-09-1952
OS MBP WARSZAWA KATEDRA PRZEDMIOTÓW OPERACYJNYCH WYKŁADOWCA - 01-09-1953
OS MBP WARSZAWA KATEDRA PRZEDMIOTÓW OPERACYJNO-ŚLEDCZYCH WYKŁADOWCA - 01-10-1954
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VIII, SEKCJA III KIEROWNIK - 01-07-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ III, SEKCJA II KIEROWNIK - 01-09-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ I ZASTĘPCA NACZELNIKA P.O. NACZELNIKA - 01-04-1956
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ I NACZELNIK kpt. 01-11-1956 31-01-1957
.