Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-07-2021 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu osób "rozpracowywanych"


Imiona: Janusz
Nazwisko: Sawicki
Miejsce urodzenia: BIAŁYSTOK
Data urodzenia: 24-06-1958
Imię ojca: Jan
Imię matki: Stanisława


Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Sprawa Operacyjnego Sprawdzenia [SOS] Członek Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" przy Rejonowym Przedsiębiorstwie Zieleni Miejskich w Białymstoku, rejestrowany do nr Bk 26769 przez Wydział III "A" KWMO w Białymstoku w ramach SOS krypt. "Plakat" z powodu "kolportażu materiału opublikowanego przez nielegalne wydawnictwo w kraju i rozpowszechnianego w Rejonowym Przedsiębiorstwie Zieleni Miejskich w Białymstoku". Sprawę zakończono w związku z "zaniechaniem wrogiej działalności". IPN Bi 012/315 (2377/II)
Teczka kandydata na tajnego wpółpracownika [kTW] W okresie od 24.11.1988 do 26.01.1990 opracowywany w charakterze kandydata na TW. Z zapisu kartotecznego wynika, iż "z dn. 25.01.1990 przestaje być w zainteresowaniu operacyjnym, zebrane materiały nie przedstawiają wartości operacyjnych i zostały zniszczone we własnym zakresie". Materiały zniszczone w jednostce operacyjnej. Wpis na podstawie zapisów kartoteczno-ewidencyjnych.
.