Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 11-12-2018 16:56

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Henryk
Nazwisko: Marian
Miejsce urodzenia: Piotrków Trybunalski
Data urodzenia: 01-03-1925
Imię ojca: Michał
Dodatkowe informacje:

Wedle materiału aktowego: w PPR od 1946, w PZPR od 1948;
1940-1945 roboty przymusowe w Niemczech;
1945-1946 szlifierz w Fabryce Maszyn i Okuć Budowlanych w Piotrkowie Trybunalskim;
w 1946 robotnik w Hucie Szkła - Murów k/Opola;
1946-1948 służba wojskowa;
1948-1949 robotnik w Hucie Szkła - Murów k/Opola;
1949-1950 asystent w Wojewódzkiej Szkole Partyjnej w Katowicach;
1955-1960 st. instruktor, inspektor w Wydz. Organizacyjnym KC PZPR;
1960-1962 słuchacz WSNS przy KC PZPR;
1963-1968 kierownik Centralnego Ośrodka Kursów Partyjnych;
Źródła: AAN sygn. XI/1033, k. 69.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Instruktor Wydział Szkół Partyjnych KC Warszawa PZPR 1950 1955 AAN sygn. XI/1033, k. 69.
Inspektor Wydział Organizacyjny KC Warszawa PZPR 1962 1963 AAN sygn. XI/1033, k. 69.
Zastępca Dyrektora CENTRALNA SZKOŁA PARTYJNA KC Warszawa PZPR 1968 1969 AAN sygn. XI/1033, k. 69.
Zastępca Kierownika Wydział Propagandy i Agitacji KC Warszawa PZPR 19-02-1969 5-02-1971 AAN sygn. XI/1033, k. 69; Informator o strukturze i obsadzie personalnej centralnego aparatu PZPR 1948-1990, red. K. Persak, s. 131.
Kierownik Kancelaria Sekretariatu KC Warszawa PZPR 22-02-1971 27-06-1973 AAN sygn. XI/1033, k. 89; Informator o strukturze i obsadzie personalnej centralnego aparatu PZPR 1948-1990, red. K. Persak, s. 106.
Zastępca Członka KC Warszawa PZPR 11-12-1971 PZPR, Zjazdy i plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s. 153.
Członek CKKP KC Warszawa PZPR 26-02-1973 PZPR, Zjazdy i plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s. 165.
Kierownik Biuro CKKP KC Warszawa PZPR 18-08-1981 07-1986 Informator o strukturze i obsadzie personalnej centralnego aparatu PZPR 1948-1990, red. K. Persak, s. 101.