Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-09-2022 12:57

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Zbigniew
Nazwisko: Soter
Miejsce urodzenia: Domkowo
Data urodzenia: 05-06-1956
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Irena
Dodatkowe informacje:

Od 13.01.1982 do 2.02.1982 zabezpieczał kontrwywiadowczo 104 Pułk Artylerii Przeciwlotniczej w Stargardzie Szczecińskim. Od 2.02.1982 do 1.08.1984 zabezpieczał kontrwywiadowczo 7 Batalion Saperów w Stargardzie Szczecińskim. W 1986 praktyka w Oddziale III Zarządu WSW Pomorskiego Okręgu Wojskowego w Bydgoszczy. Od 1.12.1987 do 11.06.1988 oddelegowany do służby w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Siłach Zbrojnych ONZ w Syrii w charakterze szyfranta-kierownika Stacji Pocztowej.


Kursy i szkolenia:

Od 1.09.1983 do 30.09.1983 kurs oficerów kontrwywiadu absolwentów skróconych kurów przekwalifikowania w Centralnym Ośrodku Szkolenia WSW w Mińsku Mazowieckim.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
COS WSW MIŃSK MAZOWIECKI KURS PRZEKWALIFIKOWANIA OFICERÓW SŁUCHACZ 01-07-1981
IPN Sz 484/112 112 wojskowe akta osobowe
IPN BU 2602/24624 - akta osobowe
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ DO DYSPOZYCJI 01-01-1982
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ WYDZIAŁ WSW 20 DYWIZJI PANCERNEJ W SZCZECINKU STARSZY POMOCNIK SZEFA 13-01-1982
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ WYDZIAŁ WSW 20 DYWIZJI PANCERNEJ W SZCZECINKU POMOCNIK SZEFA 02-02-1982
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ WYDZIAŁ WSW 20 DYWIZJI PANCERNEJ W SZCZECINKU STARSZY POMOCNIK SZEFA 01-08-1984
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ ODDZIAŁ III STARSZY OFICER 05-08-1988
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ WYDZIAŁ WSW 8 DYWIZJI ZMECHANIZOWANEJ W KOSZALINIE P.O. ZASTĘPCY SZEFA kpt. 25-01-1990 31-07-1990
.