Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-03-2024 11:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Marian Wojciech
Nazwisko: Strugała
Miejsce urodzenia: Dzików
Data urodzenia: 10-12-1923
Imię ojca: Józef
Imię matki: Katarzyna
Dodatkowe informacje:

W okresie 10.10.1944 do 31.12.1948 oraz od 14.12.1954 do 1.04.1961 służba wojskowa poza organami bezpieczeństwa. W 1972 zwolniony w związku z reorganizacją ruchu granicznego.


Kursy i szkolenia:

W okresie od 18.09.1968 do 14.12.1968 kurs doskonalenia kadr kierowniczych Służby Bezpieczeństwa, zorganizowany przez Departament Szkolenia i Wydawnictw MSW w Warszawie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
GŁÓWNY INSPEKTORAT OP WARSZAWA GRANICZNA PLACÓWKA KONTROLNA WARSZAWA-OKĘCIE ZASTĘPCA KIEROWNIKA DS. WYWIADU 01-01-1949
IPN BU 0218/302 14006/V akta osobowe
GŁÓWNY INSPEKTORAT OP WARSZAWA GRANICZNA PLACÓWKA KONTROLNA WARSZAWA-OKĘCIE KONTROLER 01-02-1949
GŁÓWNY INSPEKTORAT OP WARSZAWA GRANICZNA PLACÓWKA KONTROLNA WARSZAWA-OKĘCIE, WYDZIAŁ VI, SEKCJA RUCHU GRANICZNEGO POMOCNIK KIEROWNIKA 01-07-1949
DOWÓDZTWO WOP WARSZAWA WYDZIAŁ VI, SEKCJA RUCHU GRANICZNEGO POMOCNIK KIEROWNIKA 21-07-1950
DOWÓDZTWO WOP WARSZAWA WYDZIAŁ I, SEKCJA RUCHU GRANICZNEGO STARSZY POMOCNIK KIEROWNIKA kpt. 01-04-1953 14-12-1954
DOWÓDZTWO WOP WARSZAWA ZARZĄD ZWIADU, ODDZIAŁ KONTROLI RUCHU GRANICZNEGO STARSZY POMOCNIK SZEFA 01-04-1961
MSW WARSZAWA ZARZĄD KONTROLI RUCHU GRANICZNEGO, WYDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA 01-07-1965
MSW WARSZAWA ZARZĄD KONTROLI RUCHU GRANICZNEGO, WYDZIAŁ INSPEKCJI, GRUPA INSPEKCJI INSPEKTOR 15-10-1965
MSW WARSZAWA ZARZĄD KONTROLI RUCHU GRANICZNEGO, WYDZIAŁ INSPEKCJI, GRUPA INSPEKCJI STARSZY INSPEKTOR 01-12-1965
MSW WARSZAWA ZARZĄD KONTROLI RUCHU GRANICZNEGO, WYDZIAŁ I ZASTĘPCA NACZELNIKA 15-04-1966
MSW WARSZAWA ZARZĄD KONTROLI RUCHU GRANICZNEGO, WYDZIAŁ I NACZELNIK płk 10-08-1970 02-02-1972
.