Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-06-2024 09:52

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jan
Nazwisko: Larecki
Miejsce urodzenia: PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
Data urodzenia: 24-06-1943
Imię ojca: Henryk
Imię matki: Weronika
Dodatkowe informacje:

W okresie od 1.10.1965 do 28.02.1969 służba w MO. Od czerwca 1972 do listopada 1975 organizował pracę operacyjną w zakresie wywiadu ekonomiczno-prognostycznego na terenie RFN, Austrii i Berlina Zachodniego. Z dniem 16.07.1976 delegowany do pracy w rezydenturze w Sztokholmie (oficjalnie: I sekretarz Ambasady PRL). Od 23.05.1985 do 26.05.1985 delegowany do Berlina. Z dniem 13.07.1988 delegowany do pracy w rezydenturze w Hadze (oficjalnie: radca Ambasady PRL). Od 15.08.1972 do 4.11.1972 kurs doskonalenia oficerów działań specjalnych w Ośrodku Szkolenia Zarządu II Sztabu Generalnego.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KW MO ŁÓDŹ WYDZIAŁ II INSPEKTOR - 01-03-1969
IPN BU 003175/144 24157/V akta osobowe
SDepI WARSZAWA ROCZNA SZKOŁA SŁUCHACZ - 13-09-1971
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VII INSPEKTOR - 15-08-1972
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 15-08-1972
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, ZARZĄD VII, WYDZIAŁ V INSPEKTOR - 01-06-1973
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-08-1973
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, ZARZĄD VII, WYDZIAŁ V INSPEKTOR - 15-05-1974
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-02-1976
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VIII INSPEKTOR - 01-12-1977
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III "A", WYDZIAŁ IV INSPEKTOR - 16-03-1980
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT V, WYDZIAŁ IV STARSZY INSPEKTOR - 01-01-1984
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ X STARSZY INSPEKTOR - 31-12-1984
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ X ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-09-1985
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA NACZELNIKA (ETAT NIEJAWNY) ppłk 01-04-1988 31-07-1990
.