Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-05-2023 10:44

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Józef
Nazwisko: Łochowski
Miejsce urodzenia: Zagórze
Data urodzenia: 08-01-1941
Imię ojca: Jan
Imię matki: Józefa
Dodatkowe informacje:

W ZSL od 1960. W ZMW od 1959. Sekretarz i wiceprezes Zarządu Uczelnianego ZMW w Wyższej Szkole Rolniczej w Lublinie. W okresie 10.09.1974 - 30.09.1981 dyrektor Zespołu Samorządowo-Prezydialnego w Centralnym Związku Kółek Rolniczych. Od 01.10.1981 do 15.02.1983 Podyplomowe Studium Stosunków Międzynarodowych. Od 22.02.1983 do 18.06.1987 attache handlowy w Biurze Radcy Handlowego Ambasady PRL w Pradze. W okresie 17.02 - 07.08.1989 wiceprezes Polskiej Izby Handlu Zagranicznego. Od 08.08.1989 podsekretarz stanu w Ministerstwie Przemysłu. W l. 18.06.1989 - 25.11.1991 poseł na Sejm X kadencji. Od 09.08.1989 zastępca przewodniczącego Komisji Stosunków Gospodarczych z Zagranicą i Gospodarki Morskiej i członek Komisji Systemu Gospodarczego i Przemysłu.
Źródła: Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (dalej: CKDRL) sygn. 38; T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991, Warszawa 1991, s. 200, 281, 286.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek PREZYDIUM POWIATOWY KOMITET Łódź ZSL 1965 1966 Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (dalej: CKDRL), sygn. 38.
Instruktor Wydział Ekonomiczno-Rolny WOJEWÓDZKI KOMITET Łódź ZSL 01-06-1966 31-12-1966 CKDRL, sygn. 38.
Kierownik Wydział Ekonomiczo-Rolny WOJEWÓDZKI KOMITET Łódź ZSL 01-01-1967 31-07-1972 CKDRL, sygn. 38.
Instruktor Wydział Ekonomiczno-Rolny Naczelny Komitet Warszawa ZSL 08-1972 10-09-1974 CKDRL, sygn. 38.
Prezes WOJEWÓDZKI KOMITET Radom ZSL 19-06-1987 14-01-1989 CKDRL, sygn. 38.
Członek Naczelnego Komitetu Warszawa ZSL 03-1988 27-11-1989 CKDRL, sygn. 38.
Członek PREZYDIUM Naczelny Komitet Warszawa ZSL 24-03-1988 27-11-1989 CKDRL, sygn. 38; T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991, s. 286.
.