Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Mieczysław Jan
Nazwisko: Schwarz
Miejsce urodzenia: Tarnów
Data urodzenia: 16-12-1925
Imię ojca: Władysław
Imię matki: Helena
Dodatkowe informacje:

Według charakterystyki z 24.12.1951 por. Schwarz przez pięć miesięcy nieoficjalnie kierował Wydziałem „A” WUBP w Gdańsku (brak dokładnych dat).
W okresie od 28.11.1956 do 15.05.1957 służba w Gabinecie Ministra Spraw Wewnętrznych.
Delegowany służbowo: od 5.09.1972 do 9.12.1972 oraz od 28.11.1973 do 2.12.1973 do Austrii; od 30.06.1980 do 3.07.1980 delegacja na Węgry; od 17.11.1980 do 21.11.1980 do NRD; od 1.12.1980 do 25.12.1980 do Indii.
Od 13.06.1965 do 31.08.1969 pracownik rezydentury wiedeńskiej, oficjalnie attache, a następnie II sekretarz Wydziału Kulturalno-Prasowego Ambasady PRL w Wiedniu. Z dniem 1.07.1972 został nominowany przez MSZ na stanowisko sekretarza Przedstawicielstwa Handlowego w Kolonii w związku z Olimpiadą w Monachium. Od 10.07.1973 do 6.03.1979 rezydent rezydentur londyńskiej, oficjalnie I sekretarzem Ambasady PRL w Londynie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP TARNÓW BRAK DANYCH WARTOWNIK 14-05-1945
IPN BU 003175/699 17155/V akta osobowe
PUBP TARNÓW REFERENCI TERENOWI (GMINNI) REFERENT GMINNY 17-07-1945
CS MBP ŁÓDŹ BRAK DANYCH SŁUCHACZ 20-09-1945
MBP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI 22-12-1945
MBP WARSZAWA SAMODZIELNY WYDZIAŁ III, SEKCJA II MŁODSZY WYWIADOWCA 03-01-1946
MBP WARSZAWA WYDZIAŁ "A", SEKCJA II WYWIADOWCA 01-08-1946
MBP WARSZAWA WYDZIAŁ "A", SEKCJA II P.O. ZASTĘPCY KIEROWNIKA 01-11-1946
MBP WARSZAWA WYDZIAŁ "A", SEKCJA II KIEROWNIK 15-05-1949
MBP WARSZAWA WYDZIAŁ "A" INSPEKTOR 01-07-1950
KdsBP WARSZAWA WYDZIAŁ "B", KIEROWNICTWO STARSZY INSPEKTOR 01-04-1955
KdsBP WARSZAWA BIURO "B", SEKRETARIAT OGÓLNY NACZELNIK 06-02-1956
KdsBP WARSZAWA SAMODZIELNY WYDZIAŁ "C" STARSZY INSPEKTOR kpt. 01-04-1956 28-11-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ I "A" STARSZY OFICER OPERACYJNY 15-05-1957
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ I STARSZY OFICER OPERACYJNY 01-07-1958
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ I INSPEKTOR 01-07-1959
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ II INSPEKTOR 01-05-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ V INSPEKTOR 01-08-1962
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) 15-12-1964
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III STARSZY INSPEKTOR 01-10-1969
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA 01-01-1971
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA NACZELNIKA (ETAT NIEJAWNY) 01-01-1975
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ X ZASTĘPCA NACZELNIKA 20-06-1979
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ X NACZELNIK 10-02-1980
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I NACZELNIK (ETAT NIEJAWNY) płk 15-02-1982 29-05-1982
.