Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Czesław
Nazwisko: Nowalski
Miejsce urodzenia: Strzemieszyce
Data urodzenia: 20-07-1924
Imię ojca: Paweł
Imię matki: Rozalia
Znany/a też jako:
Czesław Nowalski
urodzony/a 20- 07-1924 Biedrzychowice
Imiona rodziców: Paweł


Dodatkowe informacje:

Według części dokumentów z akt służbę rozpoczął 20.10.1945.


Kursy i szkolenia:

Od 01.03.1957 do 17.04.1947 słuchacz VII Kursu Specjalnego przy WUBP we Wrocławiu. 



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP ZŁOTORYJA PLUTON OCHRONY WARTOWNIK - 24-10-1945
IPN Sz 579/1 k. 503 - karta ewidencyjna
IPN Po 0125/1 k. 473 - karta ewidencyjna
IPN Sz 0019/2637 2893/0 akta osobowe
PUBP ZŁOTORYJA REFERAT IV REFERENT OPERACYJNY - 15-01-1947
PUBP ZŁOTORYJA REFERAT IV REFERENT - 01-10-1947
CW MBP LEGIONOWO ROCZNA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ - 20-09-1950
PUBP MILICZ KIEROWNICTWO STARSZY REFERENT - 08-08-1951
WUBP WROCŁAW DO DYSPOZYCJI SZEFA 08-08-1951
PUBP MILICZ ZASTĘPCA SZEFA - 01-07-1952
PUBP WOŁÓW SZEF - 15-10-1952
PUdsBP DZIERŻONIÓW KIEROWNIK - 01-04-1955
KP MO DZIERŻONIÓW ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 01-01-1957
KP MO ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 15-09-1963
KW MO ZIELONA GÓRA DO DYSPOZYCJI I ZASTĘPCY KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 01-02-1964
KW MO ZIELONA GÓRA WYDZIAŁ II KIEROWNIK GRUPY - 01-06-1964
KP MO SŁUBICE ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 01-08-1964
KMiP MO GORZÓW WIELKOPOLSKI ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 01-11-1965
KW MO ZIELONA GÓRA WYDZIAŁ II KIEROWNIK GRUPY - 31-12-1966
KW MO SZCZECIN WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 16-03-1967
KW MO SZCZECIN WYDZIAŁ III INSPEKTOR kpt. 01-04-1967 15-11-1967
.