Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-07-2022 09:12

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Bolesław
Nazwisko: Chróst
Miejsce urodzenia: Kościan
Data urodzenia: 28-02-1922
Imię ojca: Antoni
Imię matki: Agnieszka
Dodatkowe informacje:

Słuchacz Wojewódzkiej Szkoły Specjalnej przy KW MO w Szczecinie (brak bliższych danych).


Kursy i szkolenia:

 21.03.1952-21.07.1952 słuchacz w CW MBP w Legionowie. 29.11.1962-12.12.1963 słuchacz przeszkolenia z zakresu Szkoły Oficerskiej Służby Bezpieczeństwa MSW.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ I, SEKCJA V MŁODSZY REFERENT - 20-02-1950
IPN BU 2460/1 k. 337 - karta ewidencyjna
IPN Sz 0019/422 472/0 akta osobowe
PUBP DĘBNO REFERAT KOLEJOWY MŁODSZY REFERENT - 01-05-1950
PUBP DĘBNO REFERAT IV MŁODSZY REFERENT - 01-05-1950
PUBP DĘBNO REFERAT KOMUNIKACJI MŁODSZY REFERENT - 15-02-1951
PUBP DĘBNO REFERAT KOMUNIKACJI REFERENT - 15-10-1951
PUBP DĘBNO REFERENCI TERENOWI (GMINNI) STARSZY REFERENT TERENOWY NA GMINĘ CHOJNA - 01-05-1952
PUBP GRYFICE SEKCJA VIII KIEROWNIK - 01-06-1952
PUBP CHOSZCZNO ZASTĘPCA SZEFA - 15-04-1954
PDdsBP CHOSZCZNO BRAK DANYCH STRASZY REFERENT 01-05-1955
WUdsBP SZCZECIN DO DYSPOZYCJI 01-05-1955
PDdsBP CHOSZCZNO BRAK DANYCH OFICER OPERACYJNY 01-04-1956
PDdsBP CHOSZCZNO KIEROWNIK - 01-07-1956
KP MO CHOSZCZNO ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 01-01-1957
KP MO STARGARD SZCZECIŃSKI REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA STARSZY OFICER OPERACYJNY - 15-11-1959
KP MO STARGARD SZCZECIŃSKI REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR OPERACYJNY - 01-04-1967
KW MO SZCZECIN WYDZIAŁ "B", SEKCJA II KIEROWNIK ZMIANY kpt. 01-07-1968 15-06-1970
.