Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-05-2024 08:55

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu osób "rozpracowywanych"


Imiona: Włodzimierz Andrzej
Nazwisko: Domagalski-Łabędzki
Miejsce urodzenia: Łódź
Data urodzenia: 04-05-1957
Imię ojca: Zdzisław
Imię matki: Irena
Dodatkowe informacje:

W latach 1980-1981 Włodzimierz Domagalski-Łabędzki był studentem historii i działaczem Niezależnego Zrzeszenia Studentów (NZS) na Uniwersytecie Łódzkim. Od lata 1985 był współzałożycielem i organizatorem oddziału łódzkiego tajnej "Solidarności Walczącej" oraz sieci hurtowego kolportażu konspiracyjnych wydawnictw prasowych i książkowych (do roku 1989). W latach 1987-1989 był aktywistą Duszpasterstwa Ludzi Pracy przy parafii św. Elżbiety Węgierskiej w Łodzi przy ul. Spornej oraz redaktorem „Informatora" tego Duszpasterstwa (na podstawie biogramu zamieszczonego w "Encyklopedii Solidarności").Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Włodzimierz Domagalski-Łabędzki od wiosny 1987 r. był obserwowany przez SB z Wydz. III WUSW w Łodzi. W dniu 26.05.1987 został zarejestrowany pod numerem 55327 przez Wydz. III WUSW w Łodzi jako "osoba zastrzeżona". Z operacyjnego "zabezpieczenia" Włodzimierza Domagalskiego-Łabędzkiego zrezygnowano na podstawie pisma naczelnika Wydz. III WUSW z dnia 3.01.1990 skierowanego do naczelnika Wydz. "C" WUSW. Następnie materiały dotyczące ww. zdjęto z ewidencji i skierowano do archiwum. Materiałów archiwalnych brak. Wpis na podstawie zapisów kartoteczno-ewidencyjnych.
W dniu 24.07.1987 w ewidencji operacyjnej Wydz. III WUSW w Łodzi odnotowano meldunek Wydz. IV WUSW dotyczący Włodzimierza Domagalskiego–Łabędzkiego zarejestrowanego dwa miesiące wcześniej pod numerem 55327. Natomiast dnia 9.04.1988 w tej samej ewidencji odnotowano szyfrogram łódzkiej Wojskowej Służby Wewnętrznej dotyczący ww. osoby. Wpis na podstawie zapisów kartoteczno-ewidencyjnych.
.