Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 27-05-2024 09:14

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Romuald
Nazwisko: Maciejewski
Miejsce urodzenia: Bojwidze
Data urodzenia: 27-01-1943
Kraj urodzenia: ZSRS
Imię ojca: Franciszek
Imię matki: Jadwiga
Dodatkowe informacje:

W okresie od lipca 1974 do września 1976 zabezpieczał kontrywywiadowczo 10 Batalion Pontonowy w Rawiczu. Od września 1976 do lipca 1978 obsługiwał operacyjnie 35 Pluton Inżynieryjno-Budowlany w Krotoszynie. Od lipca 1978 do października 1987 zabezpieczał kontrwywiadowczo 14 Ośrodek Szkolenia Specjalistów Wojsk Łączności w Legnicy.


Kursy i szkolenia:

Od 21.10.1963 do 14.04.1964 Podoficerska Szkoła WSW. Od 1.06.1971 do 30.06.1971 Centralny Ośrodek Szkolenia WSW w Mińsku Mazowieckim. Od 1.10.1972 do 13.08.1973 Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu. Od 2.10.1973 do 8.06.1974 kurs przekwalifikowania oficerów kontrwywiadu w Centralnym Ośrodku Szkolenia WSW w Mińsku Mazowieckim. Od 13.04.1977 do 30.04.1977 kurs specjalistyczny dla oficerów kontrwywiadu w Centralnym Ośrodku Szkolenia WSW w Mińsku Mazowieckim. Od 3.06.1985 do 22.06.1985 kurs oficerów kontrwywiadu w Centralnym Ośrodku Szkolenia WSW w Mińsku Mazowieckim. Od 9.03.1987 do 21.03.1987 kurs przeszkolenia oficerów na stanowiska kierownicze w czasie „W” w Centrum Szkolenia WSW w Mińsku Mazowieckim.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW OLSZTYN, DELEGATURA WSW W GIŻYCKU PODOFICER SŁUŻBY PORZĄDKOWEJ 17-05-1966
IPN Wr 465/773 - wojskowe akta osobowe
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW OLSZTYN, WYDZIAŁ PREWENCJI CHORĄŻY PREWENCJI sierż. 23-04-1972 30-09-1972
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW KRAKÓW, WYDZIAŁ I POMOCNIK SZEFA 14-10-1973
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI 11-07-1974
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW ODDZIAŁ WSW POZNAŃ, WYDZIAŁ I POMOCNIK SZEFA 18-07-1974
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW ODDZIAŁ WSW POZNAŃ, WYDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA 23-09-1976
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW ODDZIAŁ WSW WROCŁAW, WYDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA 01-07-1978
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW ODDZIAŁ WSW WROCŁAW, WYDZIAŁ III STARSZY OFICER mjr 20-02-1979 31-07-1990
.