Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 21-11-2022 08:48

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Janusz
Nazwisko: Ignatiew
Miejsce urodzenia: Wieluń
Data urodzenia: 30-10-1945
Imię ojca: Mieczysław
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

W okresie od 15.08.1975 do 1.08.1979 oficer operacyjny wiedeńskiej rezydentury, oficjalnie mianowany przez instytucje przykrycia attache Ambasady PRL w Wiedniu. Od 7.12.1984 do 1.05.1989 oficer operacyjny rezydentury w Kolonii, oficjalnie pełnił funkcje attache handlowy w Biurze Radcy Handlowego Ambasady PRL w Bonn z siedzibą w Kolonii.
Delegowany służbowo: 13.10.1973 do 15.10.1973, od 6.12.1973 do 9.12.1973, od 2.06.1980 do 6.06.1980, od 16.03.1983 do 18.03.1983, od 15.05.1983 do 18.05.1983, 20.08.1983 do 24.08.1983 oraz od 20.11.1983 do 23.11.1983 do Austrii; od 18.07.1983 do 22.07.1983 do ZSRS; od 11.07.1984 do 15.07.1984 na Węgry.


Kursy i szkolenia:

Od 13.09.1971 do 15.06.1972 Szkoła Departamentu I MSW w Warszawie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KMOm ŁÓDŹ WYDZIAŁ II INSPEKTOR 16-12-1968
IPN BU 2974/844 - teczka pracownika zewnętrznego
IPN BU 2974/823 J-11729 teczka pracownika zewnętrznego
IPN BU 003212/1529 - karta uposażenia
IPN BU 3246/669 J-11729 teczka pracownika zewnętrznego
IPN BU 003175/1306 t. 1-2 - akta osobowe i karta
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III INSPEKTOR 15-01-1973
MSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DEPARTAMENTU KADR 15-01-1973
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) 01-03-1975
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ X INSPEKTOR 01-12-1979
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ X STARSZY INSPEKTOR 01-01-1981
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) 15-09-1984
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VII ZASTĘPCA NACZELNIKA ppłk 01-06-1989 31-07-1990
.