Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-03-2024 11:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu osób "rozpracowywanych"


Imiona: Czesław Wojciech
Nazwisko: Domaradzki
Miejsce urodzenia: Warszawa
Data urodzenia: 29-02-1916
Imię ojca: Mieczysław
Imię matki: Janina


Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Sprawa Ewidencyjno-Obserwacyjna Objęty inwigilacją jako podejrzany o „wrogą działalność polityczną”, kontakty z obcokrajowcami, przekazywanie wiadomości o sytuacji w PRL. Sprawę zakończono nie stwierdziwszy „wrogiej” działalności politycznej. IPN Lu 010/79 (1714/II)
Materiały ewidencyjne Odnotowany przez SB KPMO w Piasecznie w „teczce przedwyborczej” dotyczącej wyborów do sejmu PRL w 1969 r. Na karcie E-14 z Kartoteki Ogólnoinformacyjnej Biura „C” MSW zapisano: „W okresie kampanii przedwyborczej wypowiadał się, że wybory to zwykła formalność, uprzywilejowani są kandydaci z ramienia PZPR, a pozostałe stronnictwa nie mają nic do powiedzenia. Kraj nasz nie ma pełnej suwerenności, cały system narzucony jest przez ZSRR. Wyniki wyborów nie odzwierciedlają opinii wyborców. Wiele osób będzie głosować, aby uniknąć represji”. Wpis na podstawie zapisu kartotecznego.
Akta paszportowe W 1982 r. nie otrzymał paszportu na wyjazd do Włoch. W uzasadnieniu odmowy napisano: „Brak podstaw do wyjazdu w okresie stanu wojennego.” IPN BU 728/38118 (EAGP 38118)
.