Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-02-2019 08:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Ludwik Andrzej
Nazwisko: Szenborn
Miejsce urodzenia: RZESZÓW
Data urodzenia: 25-08-1915
Imię ojca: Jerzy
Imię matki: Anna
Znany/a też jako:
Ludwik Schönborn

Dodatkowe informacje:

W latach 1946-1947 brał udział "w walce z bandami i reakcyjnym podziemiem". Skierowany do pracy w WUBP w Rzeszowie przez Komitet Wojewódzki PPR. Był II sekretarzem Komitetu Miejskiego w Rzeszowie. Na stanowisku Szefa w WUBP w Krakowie pracował "na odcinku band": "Żelaznego", "Groźnego", "Pióro", "Gurgacza", "Mikołajczyka" (IPN BU 0193/7008, część III, k. 104). Po przeniesieniu do Biura Specjalnego MBP zajmował się sprawą Bogusława Hrynkiewicza, Jana Tataja, Mariana Spychalskiego (IPN BU 0193/7008, część III, k. 108).



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ V, SEKCJA I ZASTĘPCA KIEROWNIKA - 21-11-1946
IPN BU 0193/7008 7590/V akta osobowe
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ V, SEKCJA I KIEROWNIK P.O. ZASTĘPCY NACZELNIKA - 01-05-1947
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ V ZASTĘPCA NACZELNIKA P.O. NACZELNIKA - 03-07-1947
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ V NACZELNIK - 01-05-1948
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT V, WYDZIAŁ I, SEKCJA II KIEROWNIK - 01-09-1948
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ V NACZELNIK - 01-01-1949
WUBP KRAKÓW BRAK ZASTĘPCA SZEFA - 15-03-1949
MBP WARSZAWA BIURO SPECJALNE STARSZY INSPEKTOR - 01-03-1950
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT X, WYDZIAŁ II NACZELNIK - 01-12-1951
UBP dla m. st. WARSZAWA BRAK SZEF - 01-10-1952
UdsBP dla m. st. WARSZAWA BRAK KIEROWNIK - 01-01-1955
KdsBP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR I SZKOLENIA - 01-07-1955
WUdsBP BYDGOSZCZ BRAK KIEROWNIK - 08-08-1955
KdsBP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR I SZKOLENIA ppłk 15-09-1956 30-11-1956