Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-07-2021 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Czesław Bonifacy
Nazwisko: Tanana
Miejsce urodzenia: NOWAKI
Data urodzenia: 30-09-1923
Imię ojca: Julian
Imię matki: Narcyza
Dodatkowe informacje:

W okresie od 1.10.1959 do 30.07.1960 wyższy kurs doskonalenia oficerów przy Akademii Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Od 27.12.1956 do 25.03.1959 zastępca attache wojskowego ds. lotniczych przy Przedstawicielstwie Dyplomatycznym PRL w Stanach Zjednoczonych, od 3.09.1967 do 2.12.1969 zastępca attache wojskowego w Wielkiej Brytanii.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
Z II SG WP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI - 15-07-1956
IPN BU 00230/137/1 - akta osobowe
Z II SG WP WARSZAWA KURS SPECJALNY SŁUCHACZ - 30-07-1956
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH ZASTĘPCA ATTACHE WOJSKOWEGO - 27-12-1956
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ OPERACYJNO-SZKOLENIOWY STARSZY POMOCNIK KIEROWNIKA SEKCJI - 26-03-1959
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ III, WYDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA - 02-04-1959
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ OPERACYJNO-SZKOLENIOWY KIEROWNIK SEKCJI - 31-07-1960
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ III, WYDZIAŁ II STARSZY POMOCNIK SZEFA - 01-11-1961
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ VIII, WYDZIAŁ II STARSZY POMOCNIK SZEFA - 15-10-1962
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ VII, WYDZIAŁ I STARSZY RADCA DS. JĘZYKOWYCH - 01-10-1966
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH ZASTĘPCA ATTACHE WOJSKOWEGO - 03-09-1967
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ V, OŚRODEK INFORMACJI STARSZY POMOCNIK SZEFA - 03-12-1969
Z II SG WP WARSZAWA GRUPA DYSPOZYCYJNA OFICER - 01-02-1970
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ XXVII STARSZY POMOCNIK SZEFA płk 01-05-1970 03-08-1971
.