Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Czesław
Nazwisko: Wawrzyniak
Miejsce urodzenia: KUNOWO
Data urodzenia: 13-04-1937
Imię ojca: Józef
Imię matki: Anna
Dodatkowe informacje:

W okresie od 15.07.1956 do 14.12.1960 Wyższa Szkoła Marynarki Wojennej w Gdyni. W 1961-1963 pełnił służbę w Brygadzie Kutrów Torpedowych, pod koniec 1963 został przeniesiony do pracy w Dowództwie Marynarki Wojennej (pomocnik kierownika Ośrodka Analizy i Powiadamiania o Skażeniach), a następnie w połowie 1965 do Wyższej Szkoły Marynarki Wojennej (instruktor Studium Obrony przed Bronią Masowego Rażenia). Od 1.08.1970 do 25.11.1974 oficer do zleceń Attachatu Wojskowego przy Ambasadzie PRL w Paryżu. W latach 1975-1976 Studium Podyplomowe Służby Zagranicznej w Wyższej Szkole Nauk Społecznych przy KC PZPR. Od 15.09.1979 do 5.10.1983 attache wojskowy, morski i lotniczy przy Ambasadzie PRL w Rzymie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ II, WYDZIAŁ I POMOCNIK SZEFA - 13-12-1965
IPN BU 3332/2, IPN BU 0305/445 CAW 1912/02/52, 7516/00/12 akta osobowe
OS Z II SG WP WARSZAWA KURS SPECJALNY SŁUCHACZ - 01-10-1966
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ VI, WYDZIAŁ II POMOCNIK SZEFA - 01-09-1967
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH OFICER DO ZLECEŃ ATTACHATU WOJSKOWEGO - 01-08-1970
Z II SG WP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI - 26-11-1974
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ IV STARSZY OFICER - 01-01-1975
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ IV STARSZY OFICER - 02-10-1977
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH ATTACHE WOJSKOWY, MORSKI I LOTNICZY - 15-09-1979
Z II SG WP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI SZEFA - 06-10-1983
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ XI STARSZY OFICER - 01-11-1983
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ "K" P.O. SZEFA - 01-07-1984
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ "K" SZEF płk 20-01-1986 03-07-1987
.