Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 21-11-2022 08:48

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Tadeusz
Nazwisko: Sobótka
Miejsce urodzenia: Żyrardów
Data urodzenia: 29-07-1923
Imię ojca: Aleksander
Imię matki: Stanisława
Dodatkowe informacje:

W 1961 przez 6 miesięcy pełnił obowiązki kierownika Grupy IX "A" Wydziału II KW MO Gdańsk.


Kursy i szkolenia:

Od 4.04. do 4.08.1960 kurs po linii Wydziału IX Departamentu II MSW. Od 12.01. do 27.03.1965 kurs doskonalenia kadr kierowniczych Służby Bezpieczeństwa.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP KAMIENNA GÓRA REFERAT IV MŁODSZY REFERENT - 10-09-1948
IPN GD 214/1780 V-5403 akta osobowe i karta
WUBP WROCŁAW WYDZIAŁ IV, SEKCJA V MŁODSZY REFERENT - 15-11-1948
WUBP WROCŁAW WYDZIAŁ IV, SEKCJA V REFERENT - 01-01-1949
WUBP WROCŁAW WYDZIAŁ V, SEKCJA II REFERENT - 01-02-1950
WUBP WROCŁAW WYDZIAŁ V, REFERAT MIEJSKI REFERENT - 01-03-1950
WUBP WROCŁAW WYDZIAŁ V, SEKCJA II STARSZY REFERENT - 01-07-1950
CW MBP LEGIONOWO ROCZNA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ - 20-09-1950
WUBP GDAŃSK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 28-07-1951
PUBP LĘBORK KIEROWNICTWO STARSZY REFERENT - 01-09-1951
WUBP GDAŃSK WYDZIAŁ IV, SEKCJA V "A" STARSZY REFERENT - 01-05-1952
WUBP GDAŃSK WYDZIAŁ IV, SEKCJA V "A" KIEROWNIK - 01-09-1952
KW MO GDAŃSK WYDZIAŁ IV ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-07-1953
PUBP PRUSZCZ GDAŃSKI SZEF - 15-02-1954
PDdsBP PRUSZCZ GDAŃSKI KIEROWNIK - 01-04-1955
KP MO PRUSZCZ GDAŃSKI ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 01-01-1957
KM MO GDAŃSK REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-08-1959
KW MO GDAŃSK WYDZIAŁ II, GRUPA IX "A" KIEROWNIK - 01-04-1962
KM MO GDYNIA ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 01-08-1963
KW MO GDAŃSK WYDZIAŁ PASZPORTÓW I DOWODÓW OSOBISTYCH ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-06-1967
KW MO GDAŃSK WYDZIAŁ "W" ZASTĘPCA NACZELNIKA - 16-10-1971
KW MO GDAŃSK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA mjr 01-06-1975 30-06-1975
.