Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Roman
Nazwisko: Wyrostkiewicz
Miejsce urodzenia: KOMARÓW OSADA
Data urodzenia: 10-04-1946
Imię ojca: Feliks
Imię matki: Stanisława
Dodatkowe informacje:

Jako inspektor operacyjny Referatu ds. Służby Bezpieczeństwa KPMO w Zamościu pracował w pionie III. ///
W okresie 16.01.-31.03.1971 służba w MO. ///
W 1972 krótkoterminowe przeszkolenie na kursie zorganizowanym dla funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa województwa lubelskiego. W okresie 26.09.1972-20.11.1973 Roczna Oficerska Szkoła Operacyjna w WSO MSW w Legionowie; 28.01.-8.07.1983 kurs specjalny w Wyższej Szkole KGB w Moskwie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KP MO ZAMOŚĆ REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA INSPEKTOR OPERACYJNY - 01-04-1971
IPN Lu 0296/661 670/V akta osobowe
KW MO ZAMOŚĆ WYDZIAŁ III STARSZY INSPEKTOR - 01-06-1975
KW MO ZAMOŚĆ WYDZIAŁ III, SEKCJA V KIEROWNIK - 01-03-1976
KW MO ZAMOŚĆ WYDZIAŁ III, SEKCJA II KIEROWNIK - 01-09-1977
ASW WARSZAWA STUDIA MAGISTERSKIE SŁUCHACZ - 03-10-1977
KW MO ZAMOŚĆ BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-07-1980
KW MO ZAMOŚĆ WYDZIAŁ III "A" KIEROWNIK - 01-07-1980
KW MO ZAMOŚĆ WYDZIAŁ V KIEROWNIK - 01-12-1981
KW MO ZAMOŚĆ WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-09-1982
WUSW ZAMOŚĆ WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA - 14-07-1983
WUSW ZAMOŚĆ WYDZIAŁ III P.O. NACZELNIKA - 01-08-1983
WUSW ZAMOŚĆ WYDZIAŁ III NACZELNIK - 16-02-1984
WUSW ZAMOŚĆ WYDZIAŁ OCHRONY KONSTYTUCYJNEGO PORZĄDKU PAŃSTWA NACZELNIK mjr 01-11-1989 04-04-1990
.