Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-08-2021 09:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Józef Kazimierz
Nazwisko: Bertrandt
Miejsce urodzenia: STARA GORZELNIA
Data urodzenia: 01-07-1924
Imię ojca: Kazimierz
Imię matki: Janina
Dodatkowe informacje:

W okresie od 13.10.1951 do 23.12.1951, będąc słuchaczem w CW MBP w Legionowie brał udział w akcji "S" na terenie PUBP w Mławie. Brał udział w likwidacji grup niepodległościowego podziemia. Od 6.09.1947 do 9.10.1947 kurs zastępców szefów PUBP w CW MBP w Legionowie. Od 9.11.1959 do 13.11.1959 kurs po linii Wydziału I Departamentu II MSW w Warszawie. Od 11.04.1960 do 15.04.1960 kurs po linii Wydziału V Departamentu II MSW w Warszawie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP KONIN REFERENCI TERENOWI (GMINNI) MŁODSZY REFERENT GMINNY - 05-03-1945
IPN Po 084/3799 7229/V akta osobowe i karta
PUBP STRZELCE KRAJEŃSKIE BRAK DANYCH REFERENT - 15-07-1946
PUBP STRZELCE KRAJEŃSKIE BRAK STARSZY REFERENT P.O. ZASTĘPCY SZEFA - 01-02-1947
PUBP STRZELCE KRAJEŃSKIE BRAK ZASTĘPCA SZEFA - 01-09-1947
PUBP RAWICZ BRAK ZASTĘPCA SZEFA - 01-09-1948
PUBP KALISZ BRAK ZASTĘPCA SZEFA - 15-04-1950
WUBP POZNAŃ BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 15-09-1950
WUBP POZNAŃ WYDZIAŁ III, SEKCJA II STARSZY REFERENT - 01-10-1950
CW MBP LEGIONOWO ROCZNA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ - 15-09-1951
WUBP POZNAŃ BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 08-08-1952
WUBP POZNAŃ WYDZIAŁ VIII, SEKCJA II STARSZY REFERENT - 08-08-1952
WUBP POZNAŃ WYDZIAŁ VIII NACZELNIK - 01-12-1952
WUdsBP POZNAŃ WYDZIAŁ V NACZELNIK - 01-04-1955
KW MO POZNAŃ BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA kpt. 28-11-1956 28-02-1957
KW MO POZNAŃ WYDZIAŁ II KIEROWNIK GRUPY - 01-02-1959
KW MO POZNAŃ SAMODZIELNA SEKCJA PASZPORTÓW KIEROWNIK - 01-08-1964
KW MO POZNAŃ BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-04-1967
KW MO POZNAŃ WYDZIAŁ PASZPORTÓW I DOWODÓW OSOBISTYCH ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-08-1967
KW MO POZNAŃ INSPEKTORAT KIEROWNICTWA JEDNOSTEK BEZPIECZEŃSTWA INSPEKTOR - 01-04-1974
KW MO POZNAŃ INSPEKTORAT KIEROWNICTWA JEDNOSTEK BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR - 01-01-1975
KW MO POZNAŃ WYDZIAŁ INSPEKCJI, ZESPÓŁ DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR ppłk 01-06-1975 15-03-1990
.