Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-12-2021 09:17

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Edward Józef
Nazwisko: Wajda
Miejsce urodzenia: Korczyna
Data urodzenia: 10-10-1932
Kraj urodzenia: Polska
Imię ojca: Jan
Imię matki: Apolonia
Dodatkowe informacje:

W okresie od 22.11.1952 do 10.09.1958 służba wojskowa poza organami bezpieczeństwa państwa. Od 18.05.1960 do 26.08.1964 obsługiwał kontrwywiadowczo 40 Pułk Artylerii w Jarosławcu 9 Dywizji Piechoty w Rzeszowie. Od 29.08.1966 do 3.07.1967 obsługiwał kontrwywiadowczo Powiatowy Sztab Wojskowy w Busku-Zdroju.
Od 9.02.1976 do 28.02.1976 przeszkolenie specjalistyczne w pionie dochodzeniowo-śledczym WSW w Centralnym Ośrodku Szkolenia WSW w Mińsku Mazowieckim. Od 3.07.1973 do 30.08.1973 kurs podwyższenia kwalifikacji oficerów WSW w Szefostwie WSW w Warszawie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI SZEFA 30-06-1958
IPN Lu 289/1109 904/03/1233 akta osobowe i karta
OS WSW MIŃSK MAZOWIECKI KURS DOSKONALENIA OFICERÓW KONTRWYWIADU SŁUCHACZ 10-09-1958
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW RZESZÓW STARSZY POMOCNIK SZEFA DS. KONTRWYWIADU 02-07-1959
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW RZESZÓW STARSZY POMOCNIK SZEFA DS. DOBORU 26-08-1964
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA WYDZIAŁ WSW KIELCE STARSZY POMOCNIK SZEFA DS. DOBORU 23-03-1966
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW RZESZÓW, WYDZIAŁ III STARSZY POMOCNIK SZEFA 03-07-1967
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW RZESZÓW, WYDZIAŁ II STARSZY POMOCNIK SZEFA 16-04-1973
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW RZESZÓW, WYDZIAŁ II STARSZY OFICER DOCHODZENIOWY 03-03-1979
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW LUBLIN, WYDZIAŁ II ZASTĘPCA SZEFA ppłk 09-02-1980 23-06-1988
.