Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-01-2023 08:44

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Kazimierz
Nazwisko: Zieliński
Miejsce urodzenia: Gniezno
Data urodzenia: 22-11-1921
Imię ojca: Antoni
Imię matki: Konstancja
Dodatkowe informacje:

Według ankiety personalnej nr 1: w okresie od 1.1946 do 12.1947 milicjant KP MO Pisz, od kwietnia 1949 kierownik Referatu III KP MO Nidzica. Według ankiety personalnej nr 2: od kwietnia 1949 do stycznia 1951 kierownik referatu Śledczego KP MO Nidzica, od stycznia 1951 w KW MO Olsztyn. Według charakterystyki z 28.04.1947 dzielnicowy Posterunku Miejskiego MO w Piszu przydzielony decyzją komendanta wojewódzkiego z dnia 26.04.1946. Według wniosku z 9.05.1952 mianowany na zastępcę naczelnika Wydziału Służby Kryminalnej z 1.05.1952. Od 14.12.1954 do 30.06.1970 służba w MO, ostatni stopień podpułkownik.
W lutym 1950 wybrany na sekretarza PZPR przy KP MO Nidzica, następnie członek Egzekutywy i Plenum Komitetu Miasta i Powiatu PZPR Olsztyn.


Kursy i szkolenia:

W 1947 krótkoterminowe kursy przy KP MO Pisz oraz kurs dzielnicowych przy KW MO Olsztyn.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KP MO PISZ BRAK DANYCH MILICJANT 16-02-1946
IPN Bi 060/3162 5149/VI akta osobowe i karta
CW MO SŁUPSK SZKOŁA OFICERSKA, IV KURS SŁUCHACZ 01-02-1948
KW MO OLSZTYN WYDZIAŁ III MŁODSZY REFERENT ŚLEDCZY 14-01-1949
KP MO NIDZICA REFERAT SŁUŻBY ŚLEDCZEJ STARSZY REFERENT 01-06-1949
KP MO NIDZICA REFERAT SŁUŻBY KRYMINALNEJ STARSZY REFERENT 15-07-1950
KW MO OLSZTYN WYDZIAŁ III, SEKCJA II KIEROWNIK 01-02-1951
KW MO OLSZTYN WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA 01-05-1952
KW MO OLSZTYN WYDZIAŁ III NACZELNIK 01-05-1953
KW MO OLSZTYN KIEROWNICTWO I INSPEKTOR 01-06-1954
KW MO OLSZTYN BRAK DANYCH INSPEKTOR OPERACYJNY ppor. 19-07-1954 14-12-1954
.