Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-07-2022 09:12

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jan
Nazwisko: Wojda
Miejsce urodzenia: Łódź
Data urodzenia: 15-06-1921
Imię ojca: Łukasz
Imię matki: Bronisława
Dodatkowe informacje:

W okresie od 14.04.1945 do 19.09.1945 Szkoła Podoficerska Artylerii Przeciwlotniczej. Od listopada 1945 do 5.10.1947 Oficerska Szkoła Instruktorów Sanitarnych przy Centrum Wyszkolenia Sanitarnego. Od 1.09.1964 do 30.06.1964 Wyższy Kurs Doskonalenia Oficerów WSW przy Wojskowej Akademii Politycznej. Od 7.01.1974 do 22.03.1974 kurs kierowniczej kadry organów WSW.
Rozkazem personalnym MON nr 158 z 20.09.1983 mianowany pułkownikiem z dniem 12.10.1983.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
GZI WP POZNAŃ ODDZIAŁ INFORMACJI OKRĘGU WOJSKOWEGO NR III, WYDZIAŁ INFORMACJI GARNIZONU ŁÓDŹ PRAKTYKANT 10-1947
IPN BU 2174/5888 CAW 1679/84/812 wojskowe akta osobowe
SOI WESOŁA BRAK DANYCH SŁUCHACZ 03-1948
GZI WP WARSZAWA ODDZIAŁ IV OFICER ŚLEDCZY 05-1948
GZI WP WARSZAWA ODDZIAŁ III OFICER ŚLEDCZY WYDZIAŁU INFORMACJI 21 BRYGADY OCHRONY POGRANICZA 07-1948
GZI WP WROCŁAW OKRĘGOWY ZARZĄD INFORMACJI NR IV OFICER ŚLEDCZY 05-12-1948
GZI MON WROCŁAW OKRĘGOWY ZARZĄD INFORMACJI NR IV, WYDZIAŁ IV STARSZY OFICER ŚLEDCZY 01-05-1952
GZI MON WROCŁAW OKRĘGOWY ZARZĄD INFORMACJI NR IV, WYDZIAŁ IV SZEF 25-03-1953
GZI KdsBP WARSZAWA ODDZIAŁ IV, WYDZIAŁ II STARSZY OFICER ŚLEDCZY 30-12-1955
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI SZEFA mjr 01-02-1957 08-04-1957
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI SZEFA 31-08-1964
ODDZIAŁ WSW LO POZNAŃ WYDZIAŁ WSW SOCHACZEW STARSZY POMOCNIK SZEFA DS. DOCHODZENIOWYCH 05-09-1964
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA ZARZĄD II, ODDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA 02-09-1965
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA ODDZIAŁ V, WYDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA 03-07-1967
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA WYDZIAŁ V SZEF 16-07-1969
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ IV, WYDZIAŁ III SZEF ppłk 02-03-1979 08-01-1980
.