Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-03-2024 11:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Michał
Nazwisko: Markowicz
Miejsce urodzenia: Kosina
Data urodzenia: 28-11-1927
Kraj urodzenia: Polska
Imię ojca: Wojciech
Imię matki: Salomea
Dodatkowe informacje:

W ZSL od 1953 r.

Od 1957 r. Radny Gromadzkiej Rady Narodowej w Kosinie.

Od grudnia 1958 r. do grudnia 1972 r. przewodniczący Gromadzkiej Rady Narodowej w Kosinie.

Zastępca przewodniczącego Gminnej Rady Narodowej w Łańcucie - brak bliższych danych.

 Poseł na Sejm PRL w VIII (od 23-03-1980 r.) i IX kadencji (od 13-10-1985 r.)

Po raz ostatni został wybrany na wiceprezesa  Wojewódzkiego Komitetu ZSL w Rzeszowie w trakcie XVII Wojewódzkiego Zjazdu Delegatów w dniu 29.01.1988 r. 

Źródło: AP Rzeszów, Prezydium WRN w Rzeszowie, 662, k. 3127v.; "Nowiny", 12 III 1980 r., s. 3; "Nowiny", 1 II 1988 r., s. 1; Obwieszczenie Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 24-03-1980 r. o wynikach wyborów do Sejmu Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przeprowadzonych dnia 23-03-1980 r., "Monitor Polski" 1980 r., nr 9, poz. 37; Obwieszczenie Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 15 października 1985 r. o wynikach wyborów do Sejmu Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przeprowadzonych dnia 13 października 1985 r., "Monitor Polski" 1985 r., nr 28, poz. 198.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Prezes Gromadzki Komitet Kosina ZSL 1956 AP Rzeszów, Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej (dalej WRN) w Rzeszowie, 662, k. 3127, 3127v.
Członek Powiatowy Komitet Łańcut ZSL 1960 AP Rzeszów, Prezydium WRN w Rzeszowie, 662, k. 3127v.
Prezes Powiatowy Komitet Łańcut ZSL 1971 AP Rzeszów, Prezydium WRN w Rzeszowie, 662, k. 3127v.
Członek Brak Naczelny Komitet Warszawa ZSL 04-04-1973 AP Rzeszów, Prezydium WRN w Rzeszowie, 662, k. 3127v.
Zastępca Członka Brak Naczelny Komitet Warszawa ZSL 20-01-1976 "Nowiny", 12 III 1980 r., s. 3.
Wiceprezes Wojewódzki Komitet Rzeszów ZSL 17-11-1983 "Nowiny", 19-20 XI 1983 r., s. 1.
.