Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-07-2022 09:12

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Leon
Nazwisko: Sadowski
Miejsce urodzenia: Montowo
Data urodzenia: 30-01-1918
Imię ojca: Jan
Imię matki: Franciszka
Dodatkowe informacje:

Służba w MO: 14.12.1954-31.01.1971. Wg pisma z 23.08.1949 od 01.09.1948 p.o. komendanta Posterunku w Rozentalu (?). Wg pisanego w 1953 życiorysu do MO wstąpił w styczniu 1945 i do czerwca 1945 pełnił służbę na Posterunku w Grodzicznie KP MO w Lubawie, od czerwca 1945 do października 1945 służył w Plutonie Operacyjnym KP MO w Lubawie, od października 1945 do listopada 1946 pełnił służbę na Posterunek w Jamielniku KP MO w Lubawie, od listopada 1946 do marca 1947 był słuchaczem WKPS w Bydgoszczy, od marca 1947 do września 1948 ponownie służył na Posterunku w Jamielniku, od września 1948 do września 1951 był komendantem Posterunku w Rozentalu, od września 1951 komendantem Posterunku w Szkotowie. Do 1948 instytucje powiatu lubawskiego miały siedzibę w Nowym Mieście Lubawskim, w części dokumentów używana jest ówczesna nazwa tej miejscowości Nowe Miasto nad Drwęcą.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KP MO LUBAWA DO DYSPOZYCJI 01-03-1945
IPN Bi 060/3175 5185/VI akta osobowe i karta
KP MO LUBAWA BRAK DANYCH MILICJANT 01-10-1945
KP MO LUBAWA POSTERUNEK W JAMIELNIKU MILICJANT 23-05-1947
WKPS BYDGOSZCZ BRAK SŁUCHACZ 18-12-1947
KP MO LUBAWA POSTERUNEK W JAMIELNIKU MILICJANT 13-03-1948
KP MO LUBAWA BRAK DANYCH WYWIADOWCA 01-02-1949
KP MO NOWE MIASTO LUBAWSKIE POSTERUNEK W ROZENTALU KOMENDANT 01-09-1949
KW MO OLSZTYN DO DYSPOZYCJI 27-07-1950
KP MO NIDZICA POSTERUNEK W SZKOTOWIE KOMENDANT 01-09-1951
KP MO NIDZICA POSTERUNEK W NIDZICY MILICJANT 15-06-1953
KP MO NIDZICA POSTERUNEK W NIDZICY WYWIADOWCA st. sierż. 01-07-1953 14-12-1954
.