Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Ryszard Jan
Nazwisko: Rybarczyk
Miejsce urodzenia: Pabianice
Data urodzenia: 27-04-1929
Imię ojca: Władysław
Imię matki: Marta
Dodatkowe informacje:

W okresie od 29.10.1954 do 29.01.1957 zabezpieczał operacyjnie 18 Batalion Obsługi Lotnisk 5 Dywizji Lotnictwa Myśliwskiego w Warszawie oraz w 13 Pułk Lotnictwa Myśliwskiego.
Od 1.03 do 30.06.1959 kurs doskonalenia oficerów służby porządkowej w Ośrodku Szkolenia WSW w Mińsku Mazowieckim. Od 1.09.1962 do 27.06.1963 wyższy kurs doskonalenia oficerów WSW przy Wojskowej Akademii Politycznej w Warszawie. Od 3.05.1973 do 30.06.1973 kurs podwyższania kwalifikacji oficerów WSW przy Wojskowej Akademii Politycznej w Warszawie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
OSI WESOŁA ROCZNA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ 17-10-1953
IPN BU 2174/6994 CAW 1840/94/1948 wojskowe akta osobowe
GZI MON WARSZAWA BRAK DANYCH OFICER INFORMACJI 29-10-1954
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ ODDZIAŁ WSW ELBLĄG STARSZY POMOCNIK SZEFA DS. PORZĄDKOWYCH 29-01-1957
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ ODDZIAŁ WSW ELBLĄG, DELEGATURA W MALBORKU SZEF 11-07-1957
OS WSW MIŃSK MAZOWIECKI KURS DOSKONALENIA OFICERÓW SŁUCHACZ 19-08-1958
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ ODDZIAŁ WSW ELBLĄG, DELEGATURA W MALBORKU SZEF 02-07-1959
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ WYDZIAŁ WSW 12 DYWIZJI ZMECHANIZOWANEJ W SZCZECINIE ZASTĘPCA SZEFA DS. PORZĄDKOWYCH 09-11-1961
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ ODDZIAŁ WSW SZCZECIN P.O. ZASTĘPCY SZEFA DS. DOCHODZENIOWO-PORZĄDKOWYCH 27-07-1962
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ ODDZIAŁ WSW SZCZECIN ZASTĘPCY SZEFA DS. DOCHODZENIOWO-PORZĄDKOWYCH 18-10-1963
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ ODDZIAŁ WSW SZCZECIN, WYDZIAŁ II ZASTĘPCA SZEFA ODDZIAŁU JEDNOCZEŚNIE SZEF WYDZIAŁU 02-04-1966
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ ODDZIAŁ WSW SZCZECIN, WYDZIAŁ II SZEF 03-07-1967
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ WYDZIAŁ WSW 12 DYWIZJI ZMECHANIZOWANEJ W SZCZECINIE ZASTĘPCA SZEFA 02-08-1969
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ ODDZIAŁ WSW SZCZECIN ZASTĘPCA SZEFA 11-03-1974
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ ODDZIAŁ WSW SZCZECIN P.O. SZEFA 02-04-1976
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ ODDZIAŁ WSW GDAŃSK P.O. SZEFA 02-07-1977
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ ODDZIAŁ WSW GDAŃSK SZEF 23-04-1979
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI SZEFA płk 05-05-1989 02-08-1989
.