Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-01-2023 08:44

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Antoni Mieczysław
Nazwisko: Burghardt
Miejsce urodzenia: Padew Narodowa
Data urodzenia: 29-10-1908
Kraj urodzenia: Austro-Węgry
Imię ojca: Jan
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

Według karty ewidencyjnej na stanowisko zsatępcy kierownika PUBP Świdnica został przyjęty 3.07.1945. Według karty ewidencyjnej na stanowisko p.o. kierownika PUBP Świdnica został mianowany 5.02.1946. Według karty ewidencyjnej na stanowisko p.o. szefa PUBP Lubań został mianowany 27.02.1946. Według karty ewidencyjnej na stanowisko zastępcy szefa i p.o. szefa PUBP Lubań został mianowany 1.09.1948. Według karty ewidencyjnej 31.01.1949 został mianowany na stanowisko referenta ewidencji i sprawozdań Służby Żywnościowej Kwatermistrzostwa WUBP Wrocław. Według karty ewidencyjnej 1.03.1949 został mianowany na stanowisko referenta ewidencji i sprawozdawczości Służby Mundurowej Kwatermistrzostwa WUBP Wrocław.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KW MO RZESZÓW BRAK DANYCH KOMENDANT POSTERUNKU kpr. 20-08-1944 01-02-1945
IPN BU 2174/3670 CAW 1561/74/103 wojskowe akta osobowe
IPN Wr 059/917 1762/V akta osobowe i karta
IPN Rz 0080/691 5113/VI akta osobowe i karta
PUBP ŚWIDNICA ZASTĘPCA KIEROWNIKA 04-08-1945
PUBP ŚWIDNICA P.O. KIEROWNIKA 01-02-1946
PUBP LUBAŃ P.O. SZEFA 25-02-1946
PUBP LUBAŃ ZASTĘPCA SZEFA P.O. SZEFA 10-09-1946
WUBP WROCŁAW DO DYSPOZYCJI SZEFA 31-01-1949
WUBP WROCŁAW SŁUŻBY MUNDUROWO-KWATERMISTRZOWSKIE REFERENT EWIDENCJI I SPRAWOZDAŃ 31-01-1949
WUBP WROCŁAW KWATERMISTRZOSTWO INSTRUKTOR kpt. 01-02-1951 31-03-1952
.