Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-01-2023 08:44

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Bronisław
Nazwisko: Bortnowski
Miejsce urodzenia: IZABELÓWKA
Data urodzenia: 10-10-1923
Imię ojca: Feliks
Imię matki: Konstancja
Dodatkowe informacje:

W okresie 28.04.-29.11.1947 kurs kierowników w CS MBP w Łodzi; 01.09.1956-1958 Dwuletnia Szkoła Aktywu Kierowniczego w OS KdsBP w Warszawie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP SOKÓŁKA BRAK DANYCH MŁODSZY REFERENT POWIATOWY - 20-06-1945
IPN Wr 0136/1 101/V akta osobowe i karta
PUBP SOKÓŁKA REFERAT DO WALKI Z BANDYTYZMEM REFERENT - 15-04-1946
PUBP SOKÓŁKA BRAK DANYCH STARSZY REFERENT POWIATOWY - 01-03-1947
PUBP SOKÓŁKA BRAK DANYCH STARSZY REFERENT - 01-10-1947
PUBP BIELSK PODLASKI BRAK DANYCH STARSZY REFERENT - 31-12-1947
PUBP AUGUSTÓW KIEROWNICTWO ZASTĘPCA SZEFA - 01-06-1948
PUBP BIELSK PODLASKI KIEROWNICTWO SZEF - 24-10-1949
MBP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 01-05-1950
WUBP OPOLE BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 05-07-1950
WUBP OPOLE WYDZIAŁ III, REFERAT II REFERENT - 05-07-1950
WUBP OPOLE WYDZIAŁ III, REFERAT II STARSZY REFERENT - 15-10-1950
PUBP STRZELCE OPOLSKIE REFERAT WOJSKOWY KIEROWNIK RW PRZY WYTWÓRNI NR 3 W KRUPSKIM MŁYNIE - 01-08-1951
PUBP RACIBÓRZ KIEROWNICTWO SZEF - 01-07-1952
WUBP OPOLE WYDZIAŁ IX NACZELNIK - 15-02-1953
PUBP RACIBÓRZ KIEROWNICTWO SZEF - 10-09-1953
PUdsBP RACIBÓRZ KIEROWNICTWO KIEROWNIK - 01-04-1955
WUdsBP OPOLE BRAK DO DYSPOZYCJI KIEROWNIKA - 16-12-1956
KP MO KOŹLE REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
KP MO GŁUBCZYCE REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA STARSZY OFICER OPERACYJNY - 15-02-1957
KW MO OPOLE BRAK DANYCH INSPEKTOR DS. SZKOLENIA ZAWODOWEGO SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-06-1957
KW MO WROCŁAW BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-04-1958
KMiP MO LEGNICA KIEROWNICTWO ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 01-05-1958
KP MO LEGNICA KIEROWNICTWO ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA mjr 01-09-1961 15-07-1963
.