Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-01-2024 11:18

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Antoni Romuald
Nazwisko: Idkowiak
Miejsce urodzenia: Koźmin
Data urodzenia: 17-01-1947
Imię ojca: Franciszek
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

W PZPR od 15.11.1974. Członek Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej, członek Zarządu Zakładowego Związku Młodzieży Socjalistycznej/Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej (brak bliższych danych). Ukończył Wieczorowy Uniwersytet Marksizmu-Leninizmu, w 1979 ukończył miesięczny kurs w Ośrodku Kursów Partyjnych KC PZPR w Warszawie. Od 19.03.1980 członek Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej, członek NSZZ „Solidarność”, radny Miejskiej Rady Narodowej (brak bliższych danych), członek Miejskiego Komitetu Kontroli Społecznej (brak bliższych danych).
W okresie 12.11.1973-31.05.1974 zatrudniony w Oddziale Ruchowo-Handlowym PKP w Siedlcach w charakterze stażysty, 01.06.1974-31.12.1975 zawiadowca stacji na Stacji PKP w Sokołowie Podlaskim, 01.01.1976-31.01.1984 pracownik Dyrekcji Rejonowej Kolei Państwowych w Siedlcach na stanowiskach: dyspozytor (od 01.01.1976), starszy dyspozytor (od 01.08.1976), dyspozytor Rejonu (od 01.07.1977), naczelnik Wydziału Ruchu (od 01.0.1979), starszy radca (od 01.08.1979), starszy radca pełniący obowiązki zastępcy dyrektora (od 01.06.1981), dyrektor (od 01.02.1982). Od 01.02.1984 dyrektor Rejonu Przewozów Kolejowych w Siedlcach.

 

Źródła: AIPN, IPN Lu 300/4137, IPN Lu 360/27319; AP Siedlce: KM PZPR w Siedlcach, 6, k. 123, KW PZPR w Siedlcach, 614, k. 46; PKP Centrala, Biuro Spraw Pracowniczych, Zamiejscowy Wydział Dokumentacji w Sosnowcu, Wa/1/10 (akta osobowe).



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
I Sekretarz Komitet Zakładowy Węzeł PKP Siedlce PZPR 01-04-1979 05-1981 AP Siedlce: KW PZPR w Siedlcach, 614, k. 46, KM PZPR w Siedlcach, 47, k. 113
Członek Egzekutywa Komitet Miejski Siedlce PZPR 09-11-1979 25-05-1981 AP Siedlce, KM PZPR w Siedlcach, 16, k. 250-251; data zakończenia oznacza koniec kadencji
Członek Prezydium Miejskiej Komisji Kontrolno-Rewizyjnej Komitet Miejski Siedlce PZPR 26-05-1981 09-1981 AP Siedlce, KM PZPR w Siedlcach: 6, k. 118, 8, k. 35
Członek Miejska Komisja Rewizyjna Siedlce PZPR 02-1982 19-12-1983 AP Siedlce, KM PZPR w Siedlcach, 8, k. 41, 44 (pierwsza wzmianka); data zakończenia oznacza koniec kadencji
Członek Komitet Miejski Siedlce PZPR 19-12-1983 28-09-1989 AP Siedlce, KM PZPR w Siedlcach: 8, k. 148, 25, k. 272 (ostatnia wzmianka)
Członek Komitet Wojewódzki Siedlce PZPR 07-01-1984 AP Siedlce, KW PZPR Siedlce 17; IPN Lu 360/27319, akta paszportowe
.