Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Wiesław
Nazwisko: Rybiński
Miejsce urodzenia: Łódź
Data urodzenia: 27-03-1930
Imię ojca: Józef
Imię matki: Helena
Dodatkowe informacje:

W okresie od 29.11.1948 do 26.07.1960 służba wojskowa poza wojskowymi organami bezpieczeństwa. Podczas służby w Oddziale WSW w Grudziądzu realizował kontrwywiadowczą ochronę tamtejszych Bydgoskiego Pułku Obrony Terytorialnej i 31 Samochodowego Ośrodka Szkolno-Doświadczalnego. Podczas służby w Oddziale WSW w Bydgoszczy realizował kontrwywiadowczą ochronę 6 Brygady Artylerii Armat w Grudziądzu oraz wykładał w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu.


Kursy i szkolenia:

Od 3.05.1972-30.06.1972 kurs podwyższenia kwalifikacji oficerów kontrwywiadu w Szefostwie WSW w Warszawie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
OS WSW MIŃSK MAZOWIECKI KURS DOSKONALENIA OFICERÓW KONTRWYWIADU SŁUCHACZ 27-07-1960
IPN By 768/24 - wojskowe akta osobowe
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ DO DYSPOZYCJI 01-07-1961
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ ODDZIAŁ WSW SZCZECIN POMOCNIK SZEFA DS. KONTRWYWIADU 28-07-1961
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ WYDZIAŁ WSW 12 DYWIZJI ZMECHANIZOWANEJ W SZCZECINIE POMOCNIK SZEFA DS. KONTRWYWIADU 28-10-1961
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ ODDZIAŁ WSW GRUDZIĄDZ POMOCNIK SZEFA DS. KONTRWYWIADU 24-07-1962
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ ODDZIAŁ WSW GRUDZIĄDZ STARSZY POMOCNIK SZEFA DS. KONTRWYWIADU 14-01-1964
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ ODDZIAŁ WSW GRUDZIĄDZ, WYDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA 02-04-1966
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ ODDZIAŁ WSW BYDGOSZCZ, WYDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA 02-08-1969
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ ODDZIAŁ WSW BYDGOSZCZ, WYDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA JEDNOCZEŚNIE STARSZY WYKŁADOWCA 20-02-1974
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ ODDZIAŁ WSW TORUŃ, WYDZIAŁ I STARSZY OFICER JEDNOCZEŚNIE STARSZY WYKŁADOWCA 12-02-1976
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ ODDZIAŁ WSW TORUŃ, WYDZIAŁ III STARSZY OFICER 02-03-1979
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ ODDZIAŁ WSW OLSZTYN, WYDZIAŁ III P.O. ZASTĘPCY SZEFA 23-10-1979
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ ODDZIAŁ WSW TORUŃ, WYDZIAŁ III P.O. ZASTĘPCY SZEFA 21-04-1980
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ ODDZIAŁ WSW TORUŃ, WYDZIAŁ III ZASTĘPCA SZEFA 30-12-1980
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ BRAK DANYCH ZASTĘPCA NACZELNIKA WYDZIAŁU (STANOWISKO DYSPOZYCYJNE) ppłk 12-12-1983 16-10-1984
.