Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 30-03-2021 13:09

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Józef
Nazwisko: Oleksy
Miejsce urodzenia: Nowy Sącz
Data urodzenia: 22-06-1946
Imię ojca: Józef
Imię matki: Michalina
Dodatkowe informacje:

Wedle materiału aktowego: dr nauk ekonomicznych;
funkcje partyjne i społeczne:
sekretarz KU PZPR, sekretarz OOP, członek prezydium ZG SZSP;
od 01.10.1964 ZMS, ZSP;
od 01.10.1968 kandydat PZPR;
przebieg kariery zawodowej:
1969-1970 SGPiS - asystent, stażysta;
1970-1972 SGPiS - Katedra Prawa Międzynarodowego - asystent;
1972-1977 SGPiS - Katedra Prawa Międzynarodowego - st. asystent;
w 1977 SGPiS - Instytut Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Prawa Międzynarodowego - adiunkt;
od 01.10.1981 Biuro Prasowe URM - doradca;
23.03.1989 - 01.08.1989 minister - członek Rady Ministrów do spraw współpracy ze związkami zawodowymi;
od 06.1989 poseł na Sejm PRL (RP) X kad.
Źródła: AAN PZPR KC sygn. XIC/41, k. 136; AAN PZPR KC V/338 (mf 3164); AP Lublin O/Radzyń Podlaski, KW PZPR Biała Podlaska sygn. 50-59; Archiwum Sejmowe (X kad., teczka nr 12 - Ankieta posła); T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991, s. 405-406.
Teczka Personalna "WA" IPN BU 003179/874



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Sekretarz KZ SGPiS Warszawa PZPR 1973 1975 AAN PZPR KC sygn. XIC/41, k. 136.
Inspektor Wydział Pracy Ideowo- Wychowawczej KC Warszawa PZPR 1977 1981 AAN PZPR KC sygn. XIC/41, k. 136.
Kierownik Biuro Centralnej Komisji Rewizyjnej KC Warszawa PZPR 09-11-1981 2-07-1986 AAN PZPR KC sygn. XIC/41, k. 135-136; Informator o strukturze i obsadzie personalnej centralnego aparatu PZPR 1948-1990, red. K. Persak, s. 101.
I Sekretarz KW Biała Podlaska PZPR 24-01-1987 20-04-1989 AAN PZPR KC V/338 (mf 3164); AP Lublin O/Radzyń Podlaski, KW PZPR Biała Podlaska sygn. 50-59; Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa, s. 406.
Minister Do Spraw Współpracy Ze Związkami Zawodowymi Rada Ministrów Warszawa 23-03-1989 1-08-1989 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991, s. 214, 406.