Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-08-2021 09:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jan
Nazwisko: Czajka
Miejsce urodzenia: GRUDNA KĘPSKA
Data urodzenia: 27-03-1927
Imię ojca: Piotr
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

Od 24.10.1950 kurs oficerów śledczych w CW MBP w Legionowie.
W okresie 12.01.-27.03.1965 kurs doskonalenia zawodowego kadr kierowniczych Służby Bezpieczeństwa w Departamencie Kadr i Szkolenia MSW w Warszawie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ II, POCZTA SPECJALNA KURIER - 15-09-1948
IPN BU 0604/2020 22278/V akta osobowe i karta
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ OGÓLNY, KANCELARIA OFICER DYŻURNY - 15-04-1949
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ ŚLEDCZY OFICER ŚLEDCZY - 01-04-1950
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ ŚLEDCZY, SEKCJA II OFICER ŚLEDCZY - 27-02-1951
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ ŚLEDCZY, SEKCJA III OFICER ŚLEDCZY - 01-09-1952
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ ŚLEDCZY, SEKCJA III STARSZY OFICER ŚLEDCZY - 01-10-1952
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ ŚLEDCZY, SEKCJA III KIEROWNIK - 01-04-1953
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ ŚLEDCZY ZASTĘPCA NACZELNIKA - 15-09-1954
WUdsBP RZESZÓW WYDZIAŁ ŚLEDCZY ZASTĘPCA NACZELNIKA - 15-12-1954
WUdsBP RZESZÓW WYDZIAŁ VII ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-04-1955
WUdsBP RZESZÓW WYDZIAŁ VII NACZELNIK - 01-01-1956
KW MO RZESZÓW DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 28-11-1956
KW MO RZESZÓW WYDZIAŁ "T" ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-01-1957
CW MSW LEGIONOWO DWULETNIA OFICERSKA SZKOŁA ZAWODOWA SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA SŁUCHACZ - 01-09-1957
KW MO RZESZÓW DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 24-07-1959
KW MO RZESZÓW WYDZIAŁ "B" ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-08-1959
KW MO RZESZÓW WYDZIAŁ ŚLEDCZY NACZELNIK - 01-07-1960
KW MO RZESZÓW ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. POLITYCZNO-WYCHOWAWCZYCH - 01-11-1981
KW MO RZESZÓW ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-04-1983
WUSW RZESZÓW ZASTĘPCA SZEFA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA płk 01-08-1983 15-04-1988
.