Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-06-2024 09:52

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Krzysztof Henryk
Nazwisko: Fidala
Miejsce urodzenia: Piotrków Trybunalski
Data urodzenia: 19-01-1948
Imię ojca: Józef
Imię matki: Wanda
Dodatkowe informacje:

Inżynier, 23.06.1970 uzyskał tytuł magistra inżyniera budownictwa lądowego na Politechnice Łódzkiej w specjalności budownictwa przemysłowego. W okresie 17.08.1970 – 1.09.1971 stażysta w Łódzkim Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego w Łodzi. Od 1971 członek Naczelnej Organizacji Technicznej (NOT). Od 1.09.1971 do 1.05.1973 kierownik robót w Łódzkim Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego. W czasie 1.05.1973 – 1.11.1973 starszy inżynier budowlany w Łódzkim Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego. W l. 1.11.1973 – 20.04.1976 kierownik budowy w Łódzkim Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego. Od 6.02.1976 w PZPR. W l. 20.04.1976 – 1.09.1980 naczelny inżynier w Łódzkim Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego. 1.09.1980 – 1.12.1980 p.o. dyrektora w Łódzkim Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego, a od 31.12.1980 dyrektor tego przedsiębiorstwa. W 1986 uzyskał dyplom w Akademii Gospodarki Narodowej w Moskwie. W związku z wejściem w życie ustawy o utworzeniu urzędu Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa, w dniu 24.10.1987 zniesione zostało Ministerstwo Budownictwa, Gospodarki Przestrzennej i Komunalnej.

Źródła: AAN, KC PZPR, Centralna Kartoteka [CK], sygnatura: CK XX/14266 (dawna: CK/VIII-244); AIPN Ld 533/122123 (EALD 122123) akta paszportowe.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Podsekretarz Stanu Ministerstwo Budownictwa, Gospodarki Przestrzennej i Komunalnej Warszawa 09-01-1987 24-10-1987 AAN, KC PZPR, CK XX/14266.
Podsekretarz Stanu Ministerstwo Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa Warszawa 18-12-1987 AAN, KC PZPR, CK XX/14266.
.