Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 21-11-2022 08:48

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jan
Nazwisko: Sekuła
Miejsce urodzenia: OSINY
Data urodzenia: 12-06-1927
Imię ojca: Jan
Imię matki: Helena
Dodatkowe informacje:

Zaangażowany do spraw związanych z odnajdywaniem ukrytych magazynów broni po WiN na terenie powiatów: Radzyń Podlaski i Biała Podlaska.
W okresie 17.06.1948-03.10.1950 służba w IX Pułku KBW w Bydgoszczy.
W okresie 17.09.1962-25.02.1963 przeszkolenie w zakresie prowadzenia niektórych czynności dochodzeniowych przy KW MO w Lublinie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP LUBLIN WYDZIAŁ IV, SEKCJA IV MŁODSZY REFERENT - 31-10-1950
IPN Lu 028/2546 5807/V akta osobowe
KOS MBP GDAŃSK ROCZNA SZKOŁA BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO SŁUCHACZ - 15-09-1951
WUBP LUBLIN BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 01-07-1952
PUBP WŁODAWA KIEROWNICTWO STARSZY REFERENT - 01-07-1952
PUBP TOMASZÓW LUBELSKI KIEROWNICTWO ZASTĘPCA SZEFA - 01-02-1953
WUBP LUBLIN WYDZIAŁ IV, SEKCJA V "B" STARSZY REFERENT - 01-10-1953
WUBP LUBLIN BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 01-10-1953
WUBP LUBLIN INSPEKTORAT WIEJSKI, SEKCJA I STARSZY REFERENT - 01-09-1954
WUdsBP LUBLIN WYDZIAŁ IV, SEKCJA VI STARSZY REFERENT - 01-04-1955
WUdsBP LUBLIN WYDZIAŁ IV, SEKCJA VI OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
KW MO LUBLIN BRAK OFICER OPERACYJNY - 27-11-1956 31-12-1956
KW MO LUBLIN WYDZIAŁ III, GRUPA II OFICER OPERACYJNY - 01-03-1962
KW MO LUBLIN WYDZIAŁ III, GRUPA II STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1965
KW MO LUBLIN WYDZIAŁ III, GRUPA II INSPEKTOR - 01-04-1967
KW MO LUBLIN WYDZIAŁ III, GRUPA III KIEROWNIK - 16-01-1969
KW MO LUBLIN WYDZIAŁ III, SEKCJA III KIEROWNIK - 01-06-1975
KW MO LUBLIN WYDZIAŁ "C" ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-10-1978
KW MO LUBLIN WYDZIAŁ "C" NACZELNIK - 01-02-1983
WUSW LUBLIN WYDZIAŁ "C" NACZELNIK płk 14-07-1983 15-05-1990
.