Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-08-2021 09:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Franciszek
Nazwisko: Lebiedź
Miejsce urodzenia: Hoża
Data urodzenia: 12-07-1927
Imię ojca: Hipolit
Imię matki: Franciszka
Dodatkowe informacje:

W okresie 18.06.1948 - 4.10.1950 służba zasadnicza w 5 pułku KBW w Krakowie oraz w samodzielnym Batalionie Łączności KBW w Warszawie.
Z charakterystyki służbowej z dnia 16.03.1960 wynika, że w tym czasie funkcjonariusz pracował w Grupie VIII Wydziału II KW MO w Krakowie, w której kilkakrotnie pełnił funkcje p.o. kierownika grupy.
W opinii służbowej z dnia 30.04.1962 zawarta jest informacja, że funkcjonariusz od 1960 był kierownikiem Grupy VIII Wydziału II w KW MO w Krakowie.
Z opinii służbowej z dnia 14.04.1972 wynika, że w tym czasie funkcjonariusz pracował w Zespole I Wydziału II KW MO w Krakowie.


Kursy i szkolenia:

W okresie 1.09.1954 - 7.07.1956 słuchacz 2-letniej Szkoły Podwyższania Kwalifikacji Kierowników Sekcji (Szkoła nr 2) CW KdsBP w Gdańsku.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP KRAKÓW WYDZIAŁ I, SEKCJA III MŁODSZY REFERENT 19-10-1950
IPN Kr 059/264 6341/SB akta osobowe i karta
WUBP KRAKÓW WYDZIAŁ I, SEKCJA III REFERENT 01-02-1952
WUBP KRAKÓW WYDZIAŁ I, SEKCJA VI REFERENT 15-08-1953
WUBP KRAKÓW WYDZIAŁ I, SEKCJA VI STARSZY REFERENT 01-12-1953
WUdsBP KRAKÓW DO DYSPOZYCJI KIEROWNIKA 07-07-1956
WUdsBP KRAKÓW WYDZIAŁ II, SEKCJA I OFICER OPERACYJNY 01-09-1956
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ II STARSZY OFICER OPERACYJNY 01-01-1957
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ II, SEKCJA III STARSZY OFICER OPERACYJNY 01-01-1957
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ II KIEROWNIK GRUPY 01-12-1960
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ II, GRUPA OPERACYJNA INSPEKTOR 01-07-1969
KW MO KRAKÓW DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA 01-08-1970
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ II, GRUPA OPERACYJNA STARSZY INSPEKTOR 01-11-1970
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ II, GRUPA OPERACYJNA KIEROWNIK GRUPY 01-05-1972
KM MO KRAKÓW WYDZIAŁ II KIEROWNIK SEKCJI 01-06-1975
KM MO KRAKÓW WYDZIAŁ INSPEKCJI, ZESPÓŁ DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR mjr 01-12-1976 15-11-1979
.