Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jerzy
Nazwisko: Szawdzin
Miejsce urodzenia: Achremowce
Data urodzenia: 05-12-1918
Imię ojca: Aleksander
Imię matki: Teresa
Dodatkowe informacje:

Według karty ewidencyjnej 7.01.1946 został mianowany na stanowisko p.o. kierownika Sekcji I Wydziału IV „A” WUBP Lublin. Według karty ewidencyjnej na stanowisko kierownika Sekcji V Wydziału „A” WUBP Lublin został mianowany 1.04.1947. Według karty ewidencyjnej 1.06.1948 został mianowany na stanowisko p.o. zastępcy naczelnika Wydziału „A” WUBP Lublin. Według karty ewidencyjnej 1.01.1949 został mianowany na stanowisko p.o. kierownika sekcji i zastępcy naczelnika Wydziału „A” WUBP Lublin. Według karty ewidencyjnej na stanowisko naczelnika Wydziału „B” KW MO Lublin został mianowany 28.11.1956.


Kursy i szkolenia:

W dniu 18.06.1946 ukończył V kurs kontrwywiadu dla kadry w Centralnej Szkole MBP Łódź.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP LUBLIN SEKCJA IV WYWIADOWCA 11-11-1944
IPN Lu 289/1050 350/92/1135 wojskowe akta osobowe
IPN Lu 028/1926 V/5136 akta osobowe i karta
WUBP LUBLIN WYDZIAŁ I, SEKCJA VIII BRYGADIER 01-03-1945
WUBP LUBLIN WYDZIAŁ IV, SEKCJA I P.O. KIEROWNIKA 23-01-1946
WUBP LUBLIN WYDZIAŁ "A", SEKCJA V KIEROWNIK 01-06-1947
WUBP LUBLIN WYDZIAŁ "A" KIEROWNIK SEKCJI P.O. ZASTĘPCY NACZELNIKA 01-06-1948
WUBP LUBLIN WYDZIAŁ "A" ZASTĘPCA NACZELNIKA 01-01-1950
WUBP LUBLIN WYDZIAŁ "A" NACZELNIK 01-02-1954
WUdsBP LUBLIN WYDZIAŁ "B" NACZELNIK 01-04-1955
KW MO LUBLIN WYDZIAŁ "B" NACZELNIK 01-01-1957
KW MO LUBLIN DO DYSPOZYCJI ZASTĘPCY KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA mjr 01-11-1961 30-04-1962
.