Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Roman
Nazwisko: Tomaszewski
Miejsce urodzenia: BRONIEWO
Data urodzenia: 27-02-1926
Imię ojca: Andrzej
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

W okresie od 1.10.1963 do 30.08.1966 Akademia Sztabu Generalnego. Od 1.12.1970 do 9.12.1971 szef Wydziału Rozpoznawczego w 10 Sudeckiej Dywizji Pancernej (SOW) w ramach rotacji na praktyce. W 1972 dwumiesięczny kurs przy Akademii Dyplomatycznej w ZSRR.
Od 1.08.1954 do 31.10.1958 zastępca attache wojskowego w Londynie. Od 14.03.1967 do 29.08.1970 attache wojskowy, morski i lotniczy w Libanie. Od 26.09.1983 do 3.11.1987 attache wojskowy przy Ambasadzie PRL w Pekinie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
Z II SG WP WARSZAWA KURS SPECJALNY SŁUCHACZ - 12-10-1952
IPN BU 2174/7052, IPN BU 0305/290, IPN BU 00234/98/5 1840/94/2296, 7471/210, - akta osobowe
Z II SG WP WARSZAWA JEDNOSTKA WOJSKOWA NR 2000 TŁUMACZ GRUPY II - 25-07-1953
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH POMOCNIK SZEFA - 23-05-1954
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH ZASTĘPCA ATTACHE WOJSKOWEGO - 01-08-1954
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ OPERACYJNO-SZKOLENIOWY KIEROWNIK SEKCJI - 01-11-1958
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ II, WYDZIAŁ III POMOCNIK SZEFA - 01-03-1959
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ III, WYDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA - 01-02-1960
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ III, WYDZIAŁ I ZASTĘPCA SZEFA - 01-09-1961
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ III, WYDZIAŁ I SZEF - 01-09-1962
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ OPERACYJNO-SZKOLENIOWY KIEROWNIK SEKCJI - 31-08-1966
Z II SG WP WARSZAWA GRUPA DYSPOZYCYJNA BRAK DANYCH - 01-10-1966
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH ATTACHE WOJSKOWY, MORSKI I LOTNICZY - 14-03-1967
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ "S" P.O. ZASTĘPCY SZEFA - 30-08-1970
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ "Z" PRZEDSTAWICIEL WOJEWÓDZKI - 01-10-1970
MON WARSZAWA BRAK SŁUŻBA POZA PIONEM SB - 01-12-1970
Z II SG WP WARSZAWA SEKCJA XI STARSZY POMOCNIK KIEROWNIKA - 10-12-1971
Z II SG WP WARSZAWA ZAKŁAD TECHNIKI SPECJALNEJ ZASTĘPCA KIEROWNIKA - 15-12-1971
Z II SG WP WARSZAWA SEKCJA XI STARSZY POMOCNIK KIEROWNIKA - 01-04-1972
Z II SG WP WARSZAWA SEKCJA XI KIEROWNIK - 01-06-1972
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ "S" SZEF - 01-02-1973
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ VIII SZEF - 01-01-1975
Z II SG WP WARSZAWA BRAK DANYCH STARSZY INSPEKTOR - 01-07-1975
Z II SG WP WARSZAWA BRAK P.O. ZASTĘPCY SZEFA DS. OPERACYJNYCH - 01-10-1981
Z II SG WP WARSZAWA BRAK ZASTĘPCA SZEFA DS. OPERACYJNYCH - 21-06-1982
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH ATTACHE WOJSKOWY - 26-09-1983
Z II SG WP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA płk 04-11-1987 18-03-1988
.