Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-10-2018 11:17

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Tadeusz
Nazwisko: Pietrzak
Miejsce urodzenia: PACYNA
Data urodzenia: 27-08-1926
Imię ojca: Szymon
Imię matki: Józefa
Dodatkowe informacje:

W okresie 14.12.1954-07.12.1956 służba w MO. W okresie 17.10.1961-28.101963 służba w MON.
W okresie 20.07.1965-14.05.1968 komendant główny KGMO w Warszawie. W 02.08.1948 Kurs IX w Szkole Oficerskiej w Łodzi.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KW MO OTWOCK BRAK DANYCH DOWÓDCA KOMPANII DS. POLITYCZNO-WYCHOWAWCZYCH - 26-07-1944
IPN BU 0604/237 T.1-2 14932/V akta osobowe
KW MO KATOWICE KOMPANIA OPERACYJNA DOWÓDCA - 28-06-1945
KMO m. st. WARSZAWA OBWÓD II P.O. KOMENDANTA - 15-07-1947
KMO m. st. WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 26-02-1949
KMO m. st. WARSZAWA OBWÓD II KOMENDANT - 28-02-1949
KMO m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ SŁUŻBY ZEWNĘTRZNEJ SZEF - 15-07-1949
KMO m. st. WARSZAWA BRAK ZASTĘPCA KOMENDANTA - 15-10-1950
CW MBP LEGIONOWO SZEŚCIOMIESIĘCZNY KURS AKTYWU KIEROWNICZEGO SŁUCHACZ - 16-04-1951
KMO m. st. WARSZAWA BRAK ZASTĘPCA KOMENDANTA - 13-11-1951
KW MO WARSZAWA BRAK ZASTĘPCA KOMENDANTA - 01-02-1952
KW MO WARSZAWA BRAK KOMENDANT - 15-10-1953
KW MO POZNAŃ BRAK KOMENDANT ppłk 01-07-1954 14-12-1954
GZI MON WARSZAWA BRAK ZASTĘPCA SZEFA - 10-12-1956
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW ZASTĘPCA SZEFA - 17-01-1957
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW ZASTĘPCA SZEFA DS. KONTRWYWIADU - 27-06-1957 16-10-1961
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI MINISTRA - 29-10-1963
WW WARSZAWA BRAK DOWÓDCA gen. bryg. 02-11-1963 19-07-1965
MSW WARSZAWA BRAK PODSEKRETARZ STANU JEDNOCZEŚNIE KOMENDANT GŁÓWNY MILICJI OBYWATELSKIEJ - 15-05-1968
MSW WARSZAWA BRAK ZASTĘPCA MINISTRA gen. bryg. 28-08-1971 15-02-1978