Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-06-2024 09:52

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Wiesław
Nazwisko: Protaziuk
Miejsce urodzenia: Sokołów Podlaski
Data urodzenia: 03-06-1940
Imię ojca: Kazimierz
Imię matki: Zofia
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 1960 r.
Ukończył MSzP oraz WSNS przy KC PZPR w Warszawie.
W okresie 1977-1982 był przewodniczącym GRN w Kosowie Lackim.
Źródła: AP Siedlce, KW PZPR Siedlce, sygn. 1-24, 67; IPN sygn. Lu pf 275/695 akta paszportowe Wiesława Protaziuka.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Starszy Inspektor Wydział Organizacyjny Komitet Wojewódzki Siedlce PZPR 01-07-1975 31-10-1977 AP Siedlce, KW PZPR Siedlce, sygn. 3-6.
I Sekretarz Komitet Gminny Kosów Lacki PZPR 01-11-1977 31-07-1982 AP Siedlce, KW PZPR Siedlce, sygn. 16-18.
Zastępca Przewodniczącego Wojewódzka Komisja Rewizyjna Komitet Wojewódzki Siedlce PZPR 20-06-1981 16-07-1982 AP Siedlce, KW PZPR Siedlce, sygn. 16-18.
Przewodniczący Wojewódzka Komisja Rewizyjna Komitet Wojewódzki Siedlce PZPR 16-07-1982 18-10-1986 AP Siedlce, KW PZPR Siedlce, sygn. 16-18.
Zastępca Kierownika Rejonowy Ośrodek Pracy Partyjnej Sokołów Podlaski PZPR 01-08-1982 AP Siedlce, KW PZPR Siedlce, sygn. 16-18, 22-24.
Członek Wojewódzka Komisja Kontrolno-Rewizyjna Komitet Wojewódzki Siedlce PZPR 18-10-1986 12-1989 AP Siedlce, KW PZPR Siedlce, sygn. 251.
Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
akta paszportowe IPN sygn. Lu pf 275/695
.