Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 21-11-2022 08:48

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Dyonizy Paweł
Nazwisko: Gliński
Miejsce urodzenia: WARSZAWA
Data urodzenia: 28-04-1930
Imię ojca: Feliks
Imię matki: Eugenia
Dodatkowe informacje:

W okresie 19.07.1961-31.07.1965 kierownik rezydentury w Londynie pseud. "Andrzej" (oficjalnie: attache konsularny w Konsulacie Generalnym). W okresie 10.09.1968-15.05.1972 pracownik rezydentury w Waszyngtonie o nazwisku legalizacyjnym "Biliński" (oficjalnie: radca Ambasady PRL w Waszyngtonie); 14.07.1977-31.05.1979 pracownik rezydentury w Nowym Jorku pseud. "Andrzej" (oficjalnie: radca w Stałym Przedstawicielstwie PRL w Nowym Jorku); 1.09.1979-31.05.1981 rezydent w Stanach Zjednoczonych (brak bliższych danych).
Delegowany służbowo do: 18-22.07.1983 ZSRR, 23-27.09.1984 NRD, 08-16.12.1984 Hanoi, 01-05.07.1985 Moskwy.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
UBP dla m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ V, SEKCJA VI MŁODSZY REFERENT - 05-01-1950
IPN BU 003175/390 24603/V akta osobowe
UBP dla m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ V, SEKCJA IV REFERENT - 01-04-1950
UBP dla m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ V, SEKCJA IV STARSZY REFERENT - 01-06-1951
UBP dla m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ V, SEKCJA IV KIEROWNIK - 01-03-1952
UBP dla m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ V, SEKCJA VI KIEROWNIK - 15-12-1952
UBP dla m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ V, SEKCJA V KIEROWNIK - 01-05-1953
UBP dla m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ V ZASTĘPCA NACZELNIKA - 15-08-1953
UBP dla m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA - 15-07-1954
OS KdsBP WARSZAWA WYŻSZA SZKOŁA PODWYŻSZANIA KWALIFIKACJI AKTYWU KIEROWNICZEGO SŁUCHACZ - 01-09-1955
WUdsBP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI KIEROWNIKA - 16-12-1956
SDepI WARSZAWA DWULETNIA SZKOŁA SŁUCHACZ - 01-01-1957 19-07-1957
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STRSZY OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 01-08-1958
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ II STARSZY OFICER OPERACYJNY - 05-11-1958
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 01-05-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-07-1964
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ IV STARSZY INSPEKTOR JEDNOCZEŚNIE ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-11-1965
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ IV ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-04-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-08-1967
OKKW MSW WARSZAWA BRAK KOMENDANT - 01-07-1972
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I NACZELNIK (ETAT NIEJAWNY) - 15-09-1975
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ X NACZELNIK - 15-02-1982
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I NACZELNIK (ETAT NIEJAWNY) płk 01-11-1985 31-07-1990
.