Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Mikołaj
Nazwisko: Łabuz
Miejsce urodzenia: Strzyżowice
Data urodzenia: 26-05-1926
Imię ojca: Mikołaj
Imię matki: Józefa
Dodatkowe informacje:

Przynajmniej od lutego 1972 był zastępcą I zastępcy komendanta MO ds. Służby Bezpieczeństwa w Bytomiu.


Kursy i szkolenia:

28.11.1962-18.12.1962 ukończył kurs przedśledczy.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP TARNOWSKIE GÓRY OCHRONA WARTOWNIK - 24-10-1949
IPN Ka 0229/165 9789/V akta osobowe i karta
S przy WUBP KATOWICE PIĘCIOMIESIĘCZNY KURS BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO SŁUCHACZ - 12-09-1950
PUBP TARNOWSKIE GÓRY REFERAT OCHRONY PRZEMYSŁU MŁODSZY REFERENT ROP PRZY FABRYCE RUROCIĄGÓW - 10-03-1951
PUBP TARNOWSKIE GÓRY REFERAT OCHRONY REFERENT RO PRZY FABRYCE RUROCIĄGÓW - 01-06-1952
PUBP TARNOWSKIE GÓRY REFERAT IX "H" STARSZY REFERENT - 01-04-1953
CW MBP LEGIONOWO ROCZNY KURS PRZESZKOLENIA OFICERÓW BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO SŁUCHACZ - 15-09-1953
PUBP TARNOWSKIE GÓRY REFERAT OCHRONY KIEROWNIK RO PRZY KOPALNI "RADZIONKÓW" - 26-07-1954
WUBP STALINOGRÓD (KATOWICE) DO DYSPOZYCJI SZEFA - 26-07-1954
PUdsBP TARNOWSKIE GÓRY SEKCJA IV KIEROWNIK - 01-04-1955
MUdsBP BYTOM SEKCJA III STARSZY REFERENT - 01-02-1956
MUdsBP BYTOM SEKCJA II OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
KM MO BYTOM REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA OFICER OPERACYJNY - 27-12-1956
KM MO BYTOM REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-11-1958
KM MO BYTOM REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR OPERACYJNY - 01-04-1967
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ PASZPORTÓW, SEKCJA PASZPORTÓW W BYTOMIU KIEROWNIK kpt. 01-06-1975 05-10-1977
.