Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 21-11-2022 08:48

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Andrzej
Nazwisko: Smok
Miejsce urodzenia: ZARZECZE
Data urodzenia: 06-10-1943
Imię ojca: Stefan
Imię matki: Alicja
Dodatkowe informacje:

W okresie od 25.09.1962 do 12.09.1965 służba w MON (Oficerska Szkoła Wojsk Zmechanizowanych). Od 15.01.1971 do 3.07.1971 kurs ogólnowojskowy w Centralnym Ośrodku Szkolenia Ogólnowojskowego z pozostawieniem na ewidencji w dotychczasowej jednostce. Od 30.09.1973 do 9.07.1976 słuchacz grupy ogólnowojskowej w Akademii Sztaby Generalnego Wojska Polskiego. Od 4.03.1977 do 13.04.1977 praktyka na stanowisku p.o. starszego pomocnika szefa Wydziału VI Prewencji Zarządu WSW Warszawskiego Okręgu Wojskowego z pozostawieniem na ewidencji w dotychczasowym miejscu służby. Od 23.01.1984 do 15.05.1984 praktyka na stanowisku zastępcy szefa Zarządu WSW Śląskiego Okręgu Wojskowego oraz szefa Oddziału II tegoż Zarządu. Od 16.05.1984 do 30.06.1984 praktyka na stanowisku szefa Oddziału II Zarządu WSW Warszawskiego Okręgu Wojskowego.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 13-09-1965
IPN BU 2174/7675 2045/06/566 akta osobowe
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ODDZIAŁ WSW WARSZAWA, BATALION WSW, KOMPANIA WSW DOWÓDCA PLUTONU - 26-10-1965
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ODDZIAŁ WSW WARSZAWA, BATALION WSW, KOMPANIA WSW P.O. DOWÓDCY - 23-10-1967
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ODDZIAŁ WSW WARSZAWA, BATALION WSW, KOMPANIA WSW DOWÓDCA - 09-07-1968
WSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 09-07-1976
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ODDZIAŁ WSW WARSZAWA, WYDZIAŁ PREWENCJI, BATALION WSW DOWÓDCA - 20-08-1976
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ODDZIAŁ WSW WARSZAWA, WYDZIAŁ PREWENCJI P.O. SZEFA - 13-04-1977
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ODDZIAŁ WSW WARSZAWA, WYDZIAŁ PREWENCJI SZEF - 07-04-1978
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ODDZIAŁ WSW WARSZAWA, WYDZIAŁ II P.O. ZASTĘPCY SZEFA ODDZIAŁU JEDNOCZEŚNIE SZEF WYDZIAŁU - 02-03-1979
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ODDZIAŁ WSW WARSZAWA, WYDZIAŁ II ZASTEPCA SZEFA ODDZIAŁU JEDNOCZEŚNIE SZEF WYDZIAŁU - 14-09-1981
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ODDZIAŁ WSW WARSZAWA P.O. SZEFA - 21-09-1981
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ODDZIAŁ WSW WARSZAWA SZEF - 28-03-1983
CW WSW MIŃSK MAZOWIECKI BRAK ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. LINOWYCH - 03-08-1987
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ZARZĄD II, ODDZIAŁ I ZASTĘPCA SZEFA ZARZĄDU JEDNOCZEŚNIE SZEF ODDZIAŁU płk 12-02-1990 10-05-1990
.