Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 18-03-2020 14:23

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Marek Krzysztof
Nazwisko: Wolny
Miejsce urodzenia: PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
Data urodzenia: 04-08-1942
Imię ojca: Mieczysław
Imię matki: Helena
Dodatkowe informacje:

W okresie od 1.10.1962 do 31.07.1990 zawodowa służba wojskowa. Od 2.11.1970 do 29.05.1971 kurs przekwalifikowani oficerów WSW. Podczas służby w Oddziale WSW Rzeszów obsługiwał 4 Pułk Zmechanizowany w Kielcach. Od 1.09.1982 do 3.03.1983 kurs oficerów WSW w Wyższej Szkole KGB w Moskwie. Od 6.11.1985 do 6.05.1986 praktyka na stanowisku zastępcy szefa Zarządu III Oddziału II Szefostwa WSW w Warszawie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
COS WSW MIŃSK MAZOWIECKI KURS DOSKONALENIA OFICERÓW SŁUCHACZ - 02-11-1970
IPN BU 2174/7692 2045/06/715 akta osobowe
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA WYDZIAŁ WSW 4 PUŁKU ZMECHANIZOWANEGO W KIELCACH POMOCNIK SZEFA - 08-09-1971
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW RZESZÓW, WYDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA - 01-06-1974
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA WYDZIAŁ WSW KIELCE STARSZY POMOCNIK SZEFA - 01-07-1975
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ II STARSZY POMOCNIK SZEFA - 03-01-1976
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW KRAKÓW, WYDZIAŁ I P.O. ZASTĘPCY SZEFA - 23-04-1977
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA WYDZIAŁ WSW KIELCE ZASTĘPCA SZEFA - 28-12-1978
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW KIELCE, WYDZIAŁ II ZASTĘPCA SZEFA ODDZIAŁU JEDNOCZEŚNIE SZEF WYDZIAŁU - 30-04-1981
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA ZARZĄD I, ODDZIAŁ II P.O. SZEFA - 15-06-1987
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA ZARZĄD I, ODDZIAŁ III SZEF - 21-02-1989
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA ZARZĄD III, ODDZIAŁ II SZEF płk 02-02-1990 31-07-1990