Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-01-2023 08:44

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jan
Nazwisko: Seredziński
Nazwisko rodowe: Chała
Miejsce urodzenia: Seredzice
Data urodzenia: 24-12-1926
Imię ojca: Antoni
Imię matki: Maria
Znany/a też jako:
Jan Hała
urodzony/a 24- 12-1926 Seredzice
Imiona rodziców: Jan Maria


Dodatkowe informacje:

Według karty ewidencyjnej 24.02.1948 został mianowany na stanowisko młodszego referenta Sekcji I Wydziału "O" Departamentu I MBP Warszawa. Według karty ewidencyjnej 01.02.1957 został mianowany na stanowisko starszego oficera operacyjnego Wydziału III KW MO Gdańsk. Według karty ewidencyjnej 01.02.1959 został mianowany na stanowisko zastępcy komendanta ds. bezpieczeństwa KM MO Elbląg. Według karty ewidencyjnej na stanowisko zastępcy komendanta ds. bezpieczeństwa KP MO Elbląg został mianowany 01.09.1961. W okresie 01.06.1962 - 30.03.1972 pełnił funkcję starszego inspektora Inspektoratu Kierownictwa Jednostek Bezpieczeństwa KW MO Gdańsk. W latach 1944 - 1945 żołnierz AL ps. "Topola" w oddziale ps. „Świt”.


Kursy i szkolenia:

12.01. - 27.03.1965 słuchacz Kursu Doskonalenia Kadr Kierowniczych Służby Bezpieczeństwa w Departamencie Kadr i Szkolenia MSW Warszawa.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ V, SEKCJA I MŁODSZY REFERENT 22-10-1947
IPN Gd 214/1709 5320/SB akta osobowe i karta
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ OGÓLNY, SEKCJA I MŁODSZY REFERENT 24-02-1948
CW MBP LEGIONOWO ROCZNA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ 20-09-1950
OS MBP WARSZAWA SZEŚCIOMIESIĘCZNY KURS POLITYCZNY AKTYWU KIEROWNICZEGO SŁUCHACZ 16-04-1951
OS MBP WARSZAWA KURS AKTYWU KIEROWNICZEGO WYKŁADOWCA 01-12-1951
OS MBP WARSZAWA BRAK DANYCH WYKŁADOWCA 01-02-1952
KOS MBP GDAŃSK WYDZIAŁ SZKOLENIA, KATEDRA POLITYCZNA WYKŁADOWCA 25-09-1952
KOS MBP GDAŃSK WYDZIAŁ SZKOLENIA, KATEDRA POLITYCZNA STARSZY WYKŁADOWCA 01-04-1953
KOS MBP GDAŃSK KATEDRA PRZEDMIOTÓW POLITYCZNYCH, CYKL EKONOMII STARSZY WYKŁADOWCA 01-08-1953
KOS MBP GDAŃSK KATEDRA PRZEDMIOTÓW POLITYCZNYCH, CYKL EKONOMII P.O. KIEROWNIKA 01-04-1954
KOS MBP GDAŃSK KATEDRA PRZEDMIOTÓW POLITYCZNYCH KIEROWNIK 01-10-1954
OS KdsBP GDAŃSK SZKOŁA NR 2, KATEDRA EKONOMII POLITYCZNEJ KIEROWNIK 01-09-1955
OS KdsBP GDAŃSK SZKOŁA NR 2 WICEDYREKTOR 01-10-1956
KW MO GDAŃSK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA 01-01-1957
KW MO GDAŃSK WYDZIAŁ III, SEKCJA V STARSZY OFICER OPERACYJNY 01-01-1957
KP MO ELBLĄG ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA mjr 01-02-1959 31-05-1962
KW MO GDAŃSK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA 31-03-1972
KW MO GDAŃSK WYDZIAŁ "C" STARSZY OFICER EWIDENCJI OPERACYJNEJ ppłk 01-04-1972 15-02-1973
.