Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-07-2022 09:12

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Sylwester Józef
Nazwisko: Flak
Miejsce urodzenia: PIASKI
Data urodzenia: 29-07-1932
Imię ojca: Józef
Imię matki: Bolesława
Dodatkowe informacje:

Członek ORMO.
Od 18.04.1954 do 14.01.1955 oficer łączności specjalnej Misji Polskiej do Komisji Nadzorczej Państw Neutralnych w Korei. Od 14.08.1956 do 1960 starszy referendarz w Konsulacie PRL w Londynie i Glasgow (oficer rezydentury pseud. „Maciej”). Od 2.09.1965 do września 1969 attaché konsularny w Ambasadzie PRL, a następnie wicekonsul w Konsulacie Generalnym PRL w Sztokholmie.
Od 19.08. do 31.12.1987 konsul w Konsulacie Generalnym PRL w Malmö (kierownik punktu operacyjnego ps. „Malina”) – ekspulsowany przez władze szwedzkie. W 1988 nie otrzymał wizy wjazdowej do Holandii, gdzie miał objąć funkcję I sekretarza Ambasady PRL.
Wyjazdy służbowe: 13-18.07.1973 do Austrii, 22-30.09.1973, w lutym 1975, 21-24.04.1975, 14-16.06.1975, 4-7.04.1979, 3-5.06.1980 do NRD, 27.08-2.09.1977, 20-24.10.1977, 16-19.10.1980, 1-8.10.1984 do Jugosławii.
W okresie 25.10.1960-31.10.1961 Roczna Szkoła Departamentu I MSW w Warszawie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP CIESZYN BRAK DANYCH WARTOWNIK - 05-07-1949
IPN BU 003175/376 24347/V akta osobowe
CW MBP LEGIONOWO DWULETNIA SZKOŁA SŁUCHACZ - 15-09-1949
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII, WYDZIAŁ III, SEKCJA II REFERENT - 28-07-1951
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII, WYDZIAŁ VI, SEKCJA II REFERENT - 15-05-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII, WYDZIAŁ VI, SEKCJA II STARSZY REFERENT - 01-11-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII STARSZY REFERENT (ETAT NIEJAWNY) - 01-04-1954
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VII, SEKCJA II STARSZY REFERENT - 30-03-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY REFERENT (ETAT NIEJAWNY) - 15-02-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 28-11-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III OFICER OPERACYJNY - 01-04-1962
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-07-1964
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 01-09-1965
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-04-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III INSPEKTOR - 01-12-1969
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ II INSPEKTOR - 01-01-1971
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ II STARSZY INSPEKTOR - 01-01-1974
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ XIV STARSZY INSPEKTOR - 15-11-1977
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ XIV ZASTĘPCA NACZELNIKA - 15-02-1984
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA NACZELNIKA (ETAT NIEJAWNY) płk 15-09-1987 31-07-1990
.