Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-01-2023 08:44

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Włodzimierz
Nazwisko: Borowik
Miejsce urodzenia: Milejczyce
Data urodzenia: 04-09-1931
Imię ojca: Demian
Imię matki: Anna
Dodatkowe informacje:

Od 1.10.1956 jako sekretarz wiceministra spraw wewnętrznych mianowany został inspektorem dowódcy Wojsk Wewnętrznych. Od 1.09.1958 powierzono pełnienie obowiązków służbowych w korpusie osobowym oficerów administracji na stanowisku szefa Sekretariatu Dowódcy Wojsk Wewnętrznych, aż do 30.09.1960, kiedy to został przekazany do dyspozycji dyrektora Departamentu Kadr MSW.
W okresie od 16.12.1968 do 17.08.1972 oficer operacyjny Punku Operacyjnego w Pradze, oficjalnie mianowany przez instytucję przykrycia II sekretarzem Ambasady PRL w Pradze. Od 4.02.1981 do 1.03.1982 delegowany do pracy w grupie pozaplacówkowej rezydentury w Berlinie, oficjalnie I sekretarz Ambasady PRL w Berlinie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KBW WARSZAWA KORPUS KADETÓW KADET 14-09-1946
IPN BU 3246/78 J-11358 teczka pracownika zewnętrznego
IPN BU 2974/169 J-11358 teczka pracownika zewnętrznego
IPN BU 2395/9 - karta ewidencyjna
IPN BU 003212/185 - karta uposażenia
IPN BU 2394/27 - wojskowe akta osobowe
IPN BU 2974/348 - teczka pracownika zewnętrznego
IPN BU 003175/311 23643/V akta osobowe
SO KBW LEGNICA BRAK DANYCH SŁUCHACZ 10-06-1951
KBW LUBLIN 3 BRYGADA, SEKCJA KADR POMOCNIK KIEROWNIKA 27-08-1952
KBW LUBLIN 3 PUŁK, SEKCJA KADR POMOCNIK KIEROWNIKA 01-10-1953
KBW WARSZAWA ODDZIAŁ KADR, WYDZIAŁ III POMOCNIK SZEFA 06-09-1954
KBW WARSZAWA ODDZIAŁ KADR, WYDZIAŁ OFICERÓW SŁUŻBY TYŁÓW POMOCNIK SZEFA ppor. 01-11-1954 14-12-1954
MSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR 30-09-1960
SDepI WARSZAWA DWULETNIA SZKOŁA SŁUCHACZ 25-10-1960
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) 01-11-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, SAMODZIELNA SEKCJA I STARSZY OFICER EWIDENCJI OPERACYJNEJ 01-11-1963
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ II STARSZY OFICER OPERACYJNY 01-10-1964
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY 01-05-1965
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III INSPEKTOR 01-04-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VIII INSPEKTOR 01-10-1968
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) 15-12-1968
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VII INSPEKTOR 15-10-1972
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VIII STARSZY INSPEKTOR 01-05-1976
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ XI STARSZY INSPEKTOR 15-11-1977
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) 15-02-1981
KS MO WARSZAWA DO DYSPOZYCJI 01-04-1982
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) 15-09-1983
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ XI STARSZY INSPEKTOR 01-11-1985
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ IX SPECJALISTA ppłk 01-10-1989 31-07-1990
.