Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Ryszard Leonard
Nazwisko: Sznajder
Miejsce urodzenia: Poznań
Data urodzenia: 22-03-1948
Imię ojca: Leonard
Imię matki: Zofia
Dodatkowe informacje:

W okresie od 21.08.1975 do 1.01.1977 oficer operacyjny rezydentury waszyngtońskiej, oficjalnie mianowany przez instytucję przykrycia III sekretarzem Ambasady PRL w Waszyngtonie. Od 15.08.1984 do 7.09.1988 rezydent rezydentury w New Delhi, oficjalnie mianowany przez instytucję przykrycia I sekretarzem Ambasady PRL w New Delhi.


Kursy i szkolenia:

Od 6.01.1971 do 23.12.1971 Oficerska Szkoła Nr 2 w CW MSW w Legionowie. W latach 1972-1973 Studium Podyplomowe w Ośrodku Kształcenia Kadr Wywiadowczych w Starych Kiejkutach.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KW MO POZNAŃ WYDZIAŁ II INSPEKTOR 01-09-1969
IPN BU 2974/731 J-11333 teczka pracownika zewnętrznego
IPN BU 2974/817 J-11333 teczka pracownika zewnętrznego
IPN BU 003212/1568 - karta uposażenia
IPN BU 003212/1582 - karta uposażenia
IPN BU 003187/3344 - karta uposażenia
IPN BU 3246/523 J-11333 teczka pracownika zewnętrznego
IPN BU 003175/1196 - akta osobowe
MSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DEPARTAMENTU KADR 01-11-1972
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY OFICER (ETAT NIEJAWNY) 01-11-1972
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ IV STARSZY OFICER 01-08-1973
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ IV INSPEKTOR 01-08-1974
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) 01-07-1975
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ I INSPEKTOR 01-03-1977
MSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DEPARTAMENTU KADR 31-08-1981
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ X INSPEKTOR 01-09-1981
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ X STARSZY INSPEKTOR 01-03-1983
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) 15-10-1983
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ X ZASTĘPCA NACZELNIKA ppłk 01-11-1988 31-07-1990
.