Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-05-2018 13:21

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Zenon Andrzej
Nazwisko: Bilewicz
Miejsce urodzenia: BYDGOSZCZ
Data urodzenia: 03-02-1947
Imię ojca: Wacław
Imię matki: Anna
Znany/a też jako:
Zenon Bumbul

Dodatkowe informacje:

W 1977 kurs szczebla taktycznego oficerów WSW w Ośrodku Szkolenia WSW w Mińsku Mazowieckim. W okresie od 28.05.1975 do 1.12.1975 p.o. zastępcy dowódcy kompanii Międzynarodowej Policji Wojskowej w Dowództwie Polskiej Wojskowej Jednostki Specjalnej w Doraźnych Siłach Zbrojnych ONZ na Bliskim Wschodzie. Od 6.08.1985 do 6.10.1987 delegowany do pracy na stanowisko attache handlowego w Biurze Radcy Handlowego Ambasady PRL w Trypolisie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WSW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW 2 KORPUSU OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU POMOCNIK SZEFA - 08-03-1971
IPN BU 2174/7813, IPN BU 0591/35 2054/07/69, - akta osobowe
WSW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW 2 KORPUSU OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU STARSZY POMOCNIK SZEFA - 17-10-1974
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WOJSK OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU, WYDZIAŁ V STARSZY POMOCNIK SZEFA - 19-12-1975
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WOJSK OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU, ODDZIAŁ IV, WYDZIAŁ II STARSZY OFICER - 11-03-1979
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WOJSK OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU, ODDZIAŁ III, WYDZIAŁ I STARSZY OFICER - 22-08-1980
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ZARZĄD III, ODDZIAŁ II STARSZY OFICER - 20-10-1980
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ZARZĄD III, WYDZIAŁ IV STARSZY OFICER - 30-01-1981
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ZARZĄD III, ODDZIAŁ III STARSZY OFICER - 03-03-1981
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW DO DYSPOZYCJI SZEFA - 31-07-1985
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW ODDELEGOWANY - 06-08-1985
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW DO DYSPOZYCJI SZEFA - 07-10-1987
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ZARZĄD III, ODDZIAŁ I STARSZY OFICER - 10-11-1987
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ZARZĄD III, WYDZIAŁ IV P.O. SZEFA - 06-09-1988
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ZARZĄD III, WYDZIAŁ IV SZEF płk 12-04-1989 31-07-1990